lééé die kitutt! c nBm Valk* mm Chinees-Indisch Hollands Restaurant TA l-TON "Waar men van spreekt Lederwaren- en Confectie-lndustrle Vijzelstraat 72, Amsterdam, Telefoon 63681 Uitzending van diners zonder prijsverhoging Zo in de voordagen van het nieuwe seizoen is er veel waar men over spreekt, al is er dan nog geen competitie-voetbal getoond, zodat het moeilijk is de krachts verhoudingen te controleren. Het heeft wel de aandacht getrokken, dat Fortuna '54, de club van Cor van der Hart, Frans de Munck en de overige vrijwel allen bekende cracks, in een reeks wedstrijden in Frankrijk en Duitsland zulke prachtige overwinningen wist te behalen. En dat niet tegen zo maar locale clubjes, doch tegen de allersterkste tegenstanders. Fortuna '54 was op het eind van het vorige seizoen iets „van slag", doch speelt op het ogenblik zeer sterk. De tegenpartijen zullen het ondervinden, om te beginnen vandaag Eindhoven, dat juist in de voorwedstrijden niet veel moois liet zien. Men praat in het Zuiden ook over de Zuidelijke hegemonie. Men acht er thans Rapid J.C., de nationale kampioen, iets uit vorm, zodat men er Fortuna '54 en P.S.V. en óók N.A.C. als de sterksten beschouwt. Dat dit ook bij de samenstelling van het Nederlands elftal weer zal blijken, ligt voor de hand. Maar één ding vergeet men in het Zuiden: de kracht van diverse Zuidelijke clubs baseert ten dele opimport van spelers uit het Westen! Neem alleen reeds het Neder lands elftal, waarvan het achtertrio Wiersma—Van der Hart—Kuys uit het Westen is geïmporteerd en het Westelijk element in de aanval ook in de meer derheid is. Overigens is het gelukkig dat de overigens onbetekenende contra- verse van vroeger West—Provincie voorbij is, sinds men het Westen de kroon van het hoofd gerukt heeft en men in de topafdeling tesamen in één afdeling speelt. Dat is maar goed! Het is zo veel béter als men sport beoefent als vrienden, als tenminste geen jalouzie of bepaalde veten de goede verstandhouding schaden. We gaan thans een seizoen tegemoet waarin het in de ere-af deling en ook in de eerste divisie der profs niet zozeer „op leven of dood" gaat als dat in het vorige seizoen, toen de helft der clubs uit de hoofdklasse degraderen moest, het geval was: Zelfs is de opmerking al gemaakt: als de spelers nu maar niet denken: er degraderen er maar twee, we zullen toch wel boven de 17e plaats blijven, dus. kalm aan! Wij geloven daar niet aan, in de eerste plaats niet omdat we voldoende eerzucht van de huidige profs verwachten om te willen winnen, èn. omdat het in hun eigen belang is en in het belang van hun club (het publiek wil een mooie wedstrijd zien waarin allen zich geheel geven!), opdat zij meetellen in deze eerste Nederlandse ere-afdeling. j. HOVEN. TELEFOON 85404-86302 CHASSÉSTRAAT 29-11 AMSTERDAM (W.)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 7