Het I>iiKolctiiiiliuis De kwestie-Merkel Rubber voetbalnopjes 9 9 SCORER "koop voor Nederland SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF Zn. Rokin 50, Amsterdam-C. Telefoon 37048 Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Ons voetbalwereldje heeft, reeds vóór de competities zijn begonnen, alweer zijn incidentjes gehad. Oh neen, wij gaan niet schrijven over die „staking" van de spelers van Hilversum. Of over de klappen, die de scheidsrechter bij de beker wedstrijd Wageningen—S.C.H. opliep. Dat waren van die kleinigheidjes, waar men tegenwoordig schouderophalend langs heen loopt. (Hoewel zij hééérlijk op windend zijn.) Mogelijk hadden die spelers betaald moeten worden en was die scheidsrechter inderdaad slecht. Wellicht echter konden de betrokkenen hun „zomerse" driften niet langer beheersen. Ieder mens heeft wel eens van die moei lijke momenten. Wij geven er evenwel wél de voorkeur aan, wanneer een on stuimig gevoelsleven op een meer elegante wijze wordt geuit. De strafcommissie van de K.N.V.B., nemen wij aan, óók. En daarom zullen wel enkele „correcties" volgen. Neen, hét incident van de laatste maanden was vanzelfsprekend het ontslag van bondstrainer Max Merkel. Ge kent uiteraard de voorgeschiedenis. Merkel was uitgenodigd een lezing te houden op een bijeenkomst van Nederlandse oefen- meesters in Lunteren. Hij wilde deze aanvaarden. Maar bij dezelfde postbestelling trof hij het blad van de betrokken vereniging aan, waarin op weinig vleiende wijze werd gesproken over buitenlandse trainers. De heer Merkel incluis. Nu weten wij niet hoe er over denkt. Maar wij zouden ons toch wel opwinden, wanneer onze adspirant-gastheer ons zijdelings zou laten weten, dat hij ons „ergens" toch niet voor de volle honderd procent „vol" aanziet. Max Merkel deed dat (gelukkig) óók. Hij is namelijk écht een vent met karakter. Een telefoontje met de voorzitter van de Technische Commissie eindigde met een aantal stéllige beloften (van de andere zijde dan). Maar desondanks kreeg Merkel kort voor de bijeenkomst opdracht de reis naar Lunteren te ondernemen. Hij stond „immers" in dienst van de K.N.V.B.! Merkel weigerde en kreeg enkele dagen later zijn ontslagbrief. Stopte deze welgemoed in zijn zak en reisde snel naar Wenen, waar zijn oude vereniging Rapid hem met open armen enmet een contract als oefenmeester ontving. Nu gaan wij U een geheimpje verklappen: Merkel was in het geheel niet rouwig over dit „plotselinge" ontslag. Niet alleen werd zijn salaris gunstiger, woonde hij weer in zijn geboortestad, maar ook was hij opeens van een heleboel „kwesties" en „kwestietjes" af. Want U gelooft toch écht niet, dat zijn dienstbetrekking bij de K.N.V.B. helemaal „geruisloos" is geweest. Daarvoor werd óns die brief té snel naar zijn adres in Den Haag gezonden. De K.N.V.B. is op dit ogenblik dus zonder een „vaste" oefenmeester. Zonder de man, die zijn taak energiek heeft aangepakt en het Nederlands voetbal op een Vraagt Uw Winkelier! Overeenkomstig art. 4 K.N.V.B.-voorschriften Voorkomen verwondingen en beschadiging aan materiaal Glijden niet Verbeterde wijze van bevestiging (canvas-laag) Octrooi aangevraagd Tot volle tevredenheid in gebruik bij Manchester City en Manchester United Af. Dm NIEUWENDIJK c.v. WETERINGSCHANS 110 - AMSTERDAM-C. - TELEFOON 35133

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 4