II. JongeMoet AMERICAN HOTEL Ams,e,damL"dieplein 28 30 Evenwicht tussen WEST en ZUID Voordelige aanbieding Costuums met 2 pantalons vanaf 4 44S.OO Moderne sportcombinaties vanaf f 52.«5© MEEUWSEÏ - CONFECTIE Inkoop Lomper i, Metalen, Oud papier en Oud ijzer één pers. kamers van f 7.50 tot 12.-. twéé pers. kamers van f 17.- tot f 25.- exclusief ontbijt Zalen voor Feestmaaltijden, Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen lands elftal te benoemen in plaats van Klaassens. Daar moet dan zeker met de reglementaire schorsing op gewacht worden! Wanneer dit drama van de vorming van een ere-afdeling achter de rug is, zal er grondig gewerkt moeten worden aan het herstel van ons topvoetbal, voor het ogenblik kunnen alleen de scheidsrechters nog het ergste voorkomen. T U rTTVTVT De grote slag in de voetbalcompetities is op de Pinksterdagen gevallen: vijf teams klasseerden zich definitief voor de ere-divisie en vijf andere dalen af naar de eerste divisie. Daardoor is nu nog slechts de helft van het aantal clubs in de topklasse betrokken in de felle strijd om het behoud. Het is interessant na te gaan hoe nu de verhoudingen liggen tussen de ver schillende districten. Vorig jaar vertegenwoordigden achttien verenigingen de Westelijke districten in de hoogste klasse. Deze werd gecompleteerd door dertien Zuidelijke, vier Oostelijke en één Noordelijke club. Volgend seizoen zal er vrijwel evenwicht zijn tussen West en Zuid. Tot dusverre hebben immers reeds twee Westelijke (Sparta en Elinkwijk) en vier Zuidelijke verenigingen (N.A.C., Fortuna '54, Rapid J.C. en P.S.V.) definitief de ere-divisie bereikt. En wij mogen aannemen, dat drie andere Westelijke clubs (Ajax, D.O.S. en Feijenoord) en drie Zuidelijke verenigingen (V.V.V. '03, B.V.V. en Willem II) ook reeds „veilig" zijn voor degradatie. Om de vijf nog resterende plaatsen Enschede is eveneens in de ere-divisie wordt fel gestreden door Eindhoven, Amsterdam, Limburgia, A.D.O., N.O.A.D., Excelsior, Stormvogels, D.F.C., Alkmaar '54, G.V.A.V. ende drié (adspirant-) kampioenen van de eerste klasse: Hermes D.V.S., R.C.H. en K.F.C. De laatste clubs immers komen in aanmerking voor een extra competitie voor promotie naar de ere-divisie, mét de teams, die in de hoofdklasse op de negende plaats zullen eindigen. Zoals de situatie nu is, mag dus worden aangenomen, dat de ere-divisie volgend jaar zal worden geformeerd uit 9 a 10 Westelijke en Zui delijke verenigingen en één Oostelijke club. In de eerste divisie (samengesteld uit de nummers 10 t.m. 18 van de hoofd klasse, de nummers 2 t.m. 5 van de eerste klasse A en B, de nummers 2 t.m. 4 van de eerste klasse C, benevens drie clubs, die afvallen in de competitie voor pro motie naar de eredivisie) zal komend seizoen het aantal Westelijke clubs over heersen. Het zijn er ongeveer 18. Zuid levert ca. zeven verenigingen, Oost ca. zes en Noord één a twee. Door het grote aantal Westelijke clubs wordt de competitie weer in zekere mate „regionaal", wat voor de betrokken verenigingen ongetwij feld aantrekkelijk is. G. v. d. HEIJDEN. Alléén Weteringschans 181, Amsterdam, Telefoon 39807 Borgerstraat 77-81 Telefoon 80696-49316

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 5