Autoles rijschool „Succes" Nu de beslissingen vallen Hot LSnotoumhuis Rokin 50, Amsterdam-C. - - Telefoon 37048 SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF Zn. Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Een laatste beroep op de scheidsrechters Het is pijnlijk hoe er bijna geen wedstrijd wordt gespeeld voor de hoofdklasse of er worden spelers gewond en buiten gevecht gesteld. Het moet interessant zijn een lijstje aan te leggen van spelers die, al of niet tijdelijk, uitgeschakeld werden. Ook clubs, die er een speelwijze op na houden, die niet het minst aanleiding geeft tot grof tegenspel. Het wordt als doodgewoon beschouwd dat een speler een wed strijd begint met zijn directe tegenstander, wat men pleegt te noemen, te „in timideren". Of hij die tegenstander daarbij verwondt, doet er niet toe, het gaat er alleen maar om te zorgen dat men wint! Een beroep op de spelers, om ook onder de huidige omstandigheden fair te blijven en respect te hebben voor het lichaam van zijn tegenstanders, is ver geefse moeite. De spelers worden tot het uiterste opgehitst, er is maar een doel. winnen, winnen, winnen! De clubleiders en technische voormannen gaan in vele gevallen met vrij uit. Zoals dezer dagen in „De Maasbode" een oud-official, de heer P. van den Bosch, schreef, is het juist: „Heel erg is, dat er veel voetbaltrainers zijn, die dit harde spel als normaal en tevens als middel tot succes zijn gaan beschouwen. De z.g. „mental training" is vaak niet meer bedoeld om de spelers te concentre ren op de komende wedstrijd, maar veel meer om een mentaliteit van „over m'n stoffelijk overschot" aan te kweken. Vele spelers beginnen de wedstrijd met het voornemen om het eerste contact met de tegenspelers zodanig hard te doen zijn, dat dezen voor de rest van de wed strijd zijn afgeschrikt. De leiders, die belast zijn met de samenstelling van een elftal, ook van het nationale elftal, nemen bij voorbaat spelers, die beschikken over een grote fysieke kracht en die bereid zijn, met voorbijzien van lichamelijk letsel, zich volledig in de strijd te werpen. De commissie, waar zulke leiders deel van uitmaken, heet „technische com missie". Erg in trek zijn tegenwoordig spelers, die over een perfecte sliding beschikken. Wanneer men dan vraagt, waar die perfectie van een sliding in bestaat, dan krijgt men ten antwoord, dat dit een kwestie van timen is. Maar men kan bij een sliding niet verkeerd timen: heeft men niet de bal, dan heeft men de man. Of man en bal tegelijk over de lijn." Het is een deel van een artikel dat een hevige aanklacht inhoudt over de in ons land ontstane speelwijze. u Het is van harte te hopen, dat de scheidsrechters hun taak begrijpen. Voor het ogenblik kunnen alleen zij nog redden wat er te redden valt door in deze laatste drie wedstrijden als beschermers van het spel en de spelers op te treden. Hulde aan Leo Horn, die niet aarzelde, in Den Haag Timmermans voor opzettelijk natrappen het veld uit te zenden. Het is wel merkwaardig in een Haags blad, waarin dit feit, met breedvoerige vermelding van de „verzachtende omstandig heden", aanbevolen wordt dezelfde Timmermans tot aanvoerder van het Neder- Uitsluitend K.N.A.C. instructeurs De Clercqstraat 69, Tel. 84189, Amsteraam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 4