Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v. Ajax Fortuna 54 tegen Apollo Paviljoen voor al uw partijen! Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Nog maar vijf beurten èn.na Maandag! nog maar drie. De beslissingen zullen over enkele weken gevallen zijn. Met uitbundige vreugde, grote voldoening, of met stil verdriet en tandenknarsen. Het professionalisme is gekomen met pijn en stille smart voor tienduizenden, clubs als Blauw Wit en D.W.S., om dicht bij huis te blijven (doch het zijn er zo veel méér) zijn van het eerste plan „afge voerd" en eigenlijk moet men grote bewondering hebben voor de wijze waarop juist deze twee zich hebben gehandhaafd en weer een rol vervullen gaan in de nieuwe eerste divisie, een hoofdrol wellicht. Zij zullen daarin samentreffen met De Volewijckers, maar van harte hopen we dat Ajax en (of) „Amsterdam" niet gedwongen zullen zijn zich bij hen te voegen. Het is, voor wie de krachtsverhou dingen kent, duidelijk dat „Amsterdam" het zal halen. Het programma van deze vereniging is van dien aard dat bij de huidige krachtsontplooiing moeilijk aan te nemen is, dat de kans door „Amsterdam" niet gegrepen wordt. Wij hebben voorts grote verwachtingen van A.D.O., dat een uitstekende voorhoede en een behoor lijke verdediging heeft. Dat juist deze clubs nu zo sterk voor de dag komen, maakt voor Ajax de taak zo veel moeilijker. Ajax heeft het niet meer op te nemen tegen zwakkeren, het gaat alleen nog tegen de sterksten. Want ook de na heden nog volgende thuiswedstrijden tegen Excelsior en Stormvogels zullen Van Dijk en zijn mannen voor een uiterst moeilijke taak plaatsen. De winnaar van StormvogelsExcelsior vandaag behoudt nog een kleine kans, de verliezer kan men als uitgeschakeld beschouwen. Er is weer méér hoop gekomen in het Ajax-kamp na de zege op Roda Sport. Een overwinning in Limburg, n'importe tegen welke hoofdklasser, is altijd een 'knap stukje werk. Maar al heeft het verlies van Pieters Graafland door het kranig optreden van Van Drecht de overwinning niet verloren doen gaan, het is toch wel zéér te hopen, dat Ajax in deze beslissende fase (de belangrijkste in de bijna zestig jaren van de grote Meerclub!) weer de beschikking over zijn prachtige goalie mag hebben. Vandaag ontmoet Ajax gedecideerd een sterkere tegenstander dan Roda Sport. In Fortuna wordt door velen de sterkste ploeg van het land gezien, een hechte verdediging en schotvaardige aanval. Niet altijd loopt deze machine gesmeerd, j.l. Zondag leed Fortuna zelfs een nederlaag op eigen veld tegen A.D.O. Maar ja, A.D.O. is sterk en Fortuna weet al wel zeker dat ze de ere-afdeling haalt. Na deze nederlaag tegen A.D.O. zal Fortuna vandaag tegen Ajax wel alles op alles zetten om revanche te nemen voor de thuis geleden nederlaag tegen Ajax (12) en te blijven dingen naar het afdelingskampioenschap, resp. de tweede plaats die tot de slotcompetitie om het nationale kampioenschap moet leiden. Wij vertrouwen dat een Ajax op zijn best zich krachtig te weer zal stellen, nu tegen Fortuna, Maandag in het Eindhovens Sportpark tegen Eindhoven. Van harte succes gewenst! J. HOVEN. De „Franse Zaal" van het Apollolaan 2, Amsterdam, Telef 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 3