Prachtig voetbal van de Joegoslaven Autoles rijschool „Succes" Het Linoleum huis Rokin 50, Amsterdam-C. Telefoon 37048 SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF Sc Zn Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Het is Woensdag een zeer geslaagde oefenwedstrijd voor bet Nederlands elftal geworden, een succesdag voor Stadion en de K.N.V.B. Gebleken is, dat als er maar werkelijk iets goeds geboden wordt, er voldoende volk op de been komt. Nu waren de weersomstandigheden gunstig en verschillende factoren werkten bo vendien mee om de belangstelling ten top te voeren. Op de eerste plaats noemen we de overwinning op de Duitsers in Düsseldorf, waardoor onze nationale ploeg een populariteit verworven heeft die aan de grote jaren vóór de oorlog herinnert. Een twee of drie jaren geleden kon men zo'n wedstrijd niet organiseren omdat bij voorbaat vast stond dat het een spelletje van kat en muis zou worden, waarbij de ploeg onzer landgenoten de weinig benijdenswaardige rol van de muis toebedeeld werd. Onder die omstandigheden komt men liever maar niet kijken. Het is alles echter nu wel héél anders geworden. De Nederlandse ploeg heeft veler verwach tingen overtroffen en geen ploeg; is in staat dit elftal een pak voor de broek te geven, zó dat men er zich voor geneert. Dat is zelfs op Olympische Dagen wel het geval geweest en, geheel ten onrechte, werd er toen de organisatie van die mooiste sportdag van het jaar een verwijt van gemaakt dat het „te sterke tegenstanders" koos. Men kan toch geen tweede rangs vertoning van zulk een wedstrijd maken door opzettelijk zwakke tegenstanders te kiezen! Gelukkig stelt de K.N.V.B. zich thans op het standpunt dat de sterkste tegen standers gekozen moeten worden, dat alleen kan tot een boeiende en nuttige krachtmeting leiden. Het publiek is j.l. Woensdag volledig op zijn kosten gekomen, want het heeft een prachtige partij voetbal van de Joegoslaven gezien waartegen het (voorlopig) Nederlands elftal defensief een vaak uitstekend spel vertoonde en aanvallend ook zeer goede momenten had, vooral vóór de rust. De uitslag doet in zulk een ontmoeting betrekkelijk weinig ter zake, doch vóór de rust was de Nederlandse aanval gevaarlijker dan de Belgradose en zat het onze ploeg wel zéér tegen, doordat de kleine Notermans al zeer „onhandig" een bal buiten De Munck's bereik op hem terug speelde, zodat de gasten de leiding op een presenteerblaadje kregen. Verder miste Cor van der Hart een crack die anders toch wel richting aan een bal weet te geven! een penalty en tot overmaat van tegenspoed miste Clavan een „geheide" kans op een doelpunt, wat hij in de tweede helft nog eens herhaalde. Toch verdiende Partizan de zege, want de basis van het spel berust toch op technische vaardigheid en daarin was Partizan toch wel verre superieur. Dat combineren, die afgemeten passes, nu eens hard langs de grond, dan weer met een boogje over een paar Nederlanders heen, het was zo virtuoos een zo spectacu lair, dat ieder er van genoten moet hebben. Dat ook in de individuele acties de Joegoslaven door hun perfecte baltechniek onze landgenoten meestal de baas waren, is eigenlijk geen schande. Doch ver bazen doet het dat kleinere en lichtere spelers onze merendeels grotere spelers met koppen zo zeer de baas waren. Zelfs de lange Klaassens (die mat begon, doch later zijn plaats zeer waard was) legde het „in de lucht" vrijwel steeds tegen zijn kleinere, doch veel hoger opverende tegenstanders af. Wé vonden Wiersma (die Uitsluitend K.N.A.C. instructeurs De Clercqstraat 69, Tel. 84189Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 4