Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v. Ajax N.A.C. tegen Apollo Paviljoen voor al uw partijen! Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax heeft j.l. Zondag in Rotterdam met 10 van Sparta verloren en tot onze verbazing lazen we hier en daar dat Sparta geweldig was en Ajax zwak. Wij hadden in een normale krachtmeting deze uitslag ook volkomen normaal geacht, doch het is geen normale krachtmeting geweest met een volledig Sparta tegen een door invallers zeer verzwakt Ajax, dat weer eens aantoonde eigenlijk met te weinig cracks te zijn begonnen. En desondanks schrijft Jan Cottaar in de N.R.C.: „Veertien minuten nadat Sparta en Ajax de wapens tegen elkaar hadden opgeheven, viel het doelpunt dat later bleek beslissend te zijn voor het spannende duel op Spangen geleverd. Het werd gemaakt, hoewel Ajax overwegend sterker was in het middenveld en in zijn geheel genomen ook gaver voetbal speelde, door Sparta en dat kwam omdat de Rotterdammers in een periode van gevaarlijker aanvalsspel de beschikking hadden over een speler, die voor het beslissende schot kon zorgen." Dat beslissende schot is éénmaal gelukt en zo won het volledige Sparta van het verzwakte Ajax met 1—0. Intussen is deze uitslag (die niemand in de Ajax-kring heeft verrast) het bewijs dat Ajax er nog niet is. Daarvan is trouwens ook ieder overtuigd en vooral als Ajax nog meer met onvolledigheid zou gaan sukkelen, dan zal het een hele toer blijken de benodigde puntjes te behalen. Want wie het lijstje maar bekijkt zal bemerken, dat er vlak onder de streep sterke ploegen naderen om de koplopers zo mogelijk te verdrijven en ook tot de bovenste acht te gaan behoren. Hoeveel punten wèl nodig zijn, is nog altijd niet bij benadering te schatten. Misschien is 36 al genoeg, misschien moeten het er 40 zijn. Zeker is, dat Ajax vandaag ook een zeer moeilijke tegenstander te bestrijden krijgt. „Als Ajax gelijk speelt, ben ik best tevreden," zei ons een van de groot heden uit het verleden van Ajax en we vermoeden dat hij gelijk zal hebben en Ajax tegen de Bredanaars een hele dobber zal hebben. Dat zal trouwens met alle tegenstanders verder het gevolg zijn, doch.het zal de overige candidaten voor de ere-afdeling niet anders vergaan. Het zal vandaag wel weer tot vele min of meer verrassende resultaten leiden. We denken aan EindhovenD.O.S., N.O.A.D. —Sparta, Fortuna—Limburgia en Excelsior—Amsterdam, dat is allemaal zware kost voor de koplopers! We hopen hier tegen N.A.C. op een prettige, faire kamp. En geen „kneusjes" meer. Zal de kleine man Van der Kuil de gevolgen van zijn botsing met Terlouw al te boven zijn, zullen Rinus Michels en Bijker weer er bij zijn? En Bakker? We hopen het, want dat zal meer dan een slok op een borrel schelen! J. HOVEN. De Franse Zaal" van het Apollolaan 2, Amsterdam, Telef 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 3