Autoles rijschool „Succes" „Zonder genade en zonder recht" Het Linoleumhuis SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF Zn Rokin 50, Amsterdam-C. Telefoon 37048 Vtaagt ons deskundig advies Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis De ca. 20.000 toeschouwers, die j.l. Zondag naar Spangen zijn getrokken om de wedstrijd Sparta—Fortuna '54 bij te wonen, hebben een dosis sensatie beleefd. Als onze confrater Geudeker, die bij profvoetbal van een dosis hard spel met afkerig is (men herinnere zich zijn beschouwingen over Saarland—Nederland) al schrijtt: „Tal van spelers overtraden in deze wedstrijd de wetten van het sportief voetbal- fatsoen", en nog vele dergelijke uitlatingen méér, nu dan weten we het wel en dan betreuren we het dat de critici de heer Aussum niet ernstig in gebreke gesteld hebben. We hebben na SaarlandNederland een objectieve pers gehad, die de eigen spelers niet verschoonde, na SpartaFortuna '54 heeft onze confrater van De Maasbode riiet geaarzeld een felle kritiek óók op zijn stadgenoten uit te oetenen. Ziehier enkele grepen uit zijn fel en „keihard" verslag: De kop was als volgt: „Rauw en brutaal voetbal-gevecht zonder recht en zonder genade." En dan volgden o.a. volgende uitlatingen: We dachten aan de wedstrijd in Saarbrücken van twee maanden geleden. Hier waren het twee ploegen, die elkaar naar het leven stonden, in een aaneenschake ling van grofheden en incidenten. In een veldslag zonder genade en zonder rech Vrijwel geen schouderduw of er zat een elleboog bij, vrijwel geen kopduel ot er werd met armen en handen geduwd, vrijwel geen tackel of er werd gehaakt, vrijwel geen solo-rush of zij werd met geweld tot staan gebracht. Twee ploegen, die elkaar in geen enkel opzicht wensten te ontzien; een gooi- en smijtpartij van voor tot achter, en wie er zonder breuken en blessures af wilde komen, moest maar opzij." En dan volgt later „Dicht bij vivisectie! Wij hadden toen al de eerste conflicten tussen Van der Hart en Van Ede aan de ene kant en tussen Terlouw en Appel op de rand van het andere strafschopgebied achter de rug, maar dat was allemaal maar kinderspel vergeleken bij de keiharde en brutale methoden die De Koning, Schop, Verbeek en Van der Waal in het rood-witte kamp, Angenent, Dingena, Baruda en Piene- man bij de gasten op hun tegenstanders toepasten. Het stond bedenkelijk dicht bij vivisectieEn in deze sfeer was ook geen plaats voor een excuus, werd een verontschuldigend uitgestoken hand botweg geweigerd, ging ook het laatste restje sportfatsoen op de vlucht." En dan tenslotte: ,Een verschrikking. Het laatste kwartier werd een verschrikking. Scheidsrech ter Aussum had het zó druk met allerlei ernstige overtredingen, dat hij van ge wone handsballen al lang geen notitie meer nam. En nadat een vrije trap van Van der Hart no" meters bezijden de latkruising was gevlogen, kwam men bij het eindsignaal tot de opluchtende ontdekking, dat er geen plaatsen voor het zieken huis behoefden te worden besproken, wat evengoed onbegrijpelijk was Tot zover dit verslag van de sportredacteur van De Maasbode over deze be- Uitsluitend K.N.A.C. instructeurs De Clercqstraat 69, Tel. 84189, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 4