s Oud Papierhandel M. A, WESSELS n.v. Ajax tegen Rigtersbleek H; Apollo Paviljoen voor al uw partijen! jAl Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax aan de spits, het doet de oude garde der club toch even goed dit oude vertrouwde beeld te aanschouwen, want geen club in Nederland stond zo vaak bovenaan, Ajax is toch immers de record-kampioen van Nederland! Maar toch, ieder glimlacht even en zegt: kranig, leuk, dat is dan toch maar bereikt, doch al diegenen die zo even denken en spreken weten dat dit slechts iets bijkomstigs is en dat het er feitelijk alleen om gaat bij de bovenste acht in de afdeling te behoren als de 34 wedstrijden allen gespeeld zullen zijn. Na vandaag volgen er nog 14 wedstrijden, alles kan nog gebeuren, een ononder broken inspanning tot het doel bereikt is, wordt verlangd, de eerste plaats zal na 34 wedstrijden hartelijk welkom zijn, doch het gaat er om minstens de achtste plaats in te nemen! Behalve het feit dat Ajax weer eens aan de kop staat (tijdelijk, zullen we maar zeggen!) vallen nog enkele bijzonder feiten voor het profvoetbal te constateren: a. in alle profcompetities staan Westelijke clubs bovenaan; b. alle drie Amsterdamse hoofdklassers hebben j.l. Zondag gewonnen. Over dat laatste mogen we verheugd zijn. En met een speciale gelukwens aan De Volewijckers zullen alle Amsterdamse voetballiefhebbers gaarne instemmen. Dat momenteel Ajax, Elinkwijk, R.C.H., Hermes D.V.S. en K.F.C. bovenaan staan, wil nog geenszins zeggen, dat het nu met het Zuidelijk overwicht is ge daan, doch tot dusverre leek het er veel op dat het Zuiden volledig de lakens uitdeelde en het Westen voor spek en bonen mee deed. En dat is nu niet meer zo! Dat overigens Rotterdam een leidende rol vervult, was te voorzien en is even zeer een algemeen belang als een vooraanstaande plaats voor Amsterdam. Wij hopen van harte, dat Amsterdam in het volgend seizoen goed vertegenwoordigd zal zijn in de hoofdklasse zowel als in de eerste klasse. Het is jammer, dat Den Haag geen gelijke tred houdt, maar A.D.O.'s kans is nog niet verkeken. Dat de ploeg van Ajax het vandaag zo gemakkelijk zal krijgen als j.l. Zondag in Amersfoort, dat geloven we stellig niet. Rigtersbleek heeft jongstleden Zondag van A.D.O. gewonnen, een A.D.O. dat volgens de Twentse pers tegenviel, waarbij vooral Theo Timmermans en Rijnvis de aandacht die de keuzecommissie van de K.N.V.B. aan deze spelers besteedde, niet gemotiveerd deden schijnen. Inderdaad blijkt Timmermans, na zijn lange gedwongen rust, nog niet „de oude" te zijn en lijkt in zijn huidige vorm een keuze van deze speler in de nationale ploeg niet gemotiveerd. Maar voor A.D.O. zit daar mogelijk een voordeel in! Rigtersbleek moge dan in de staartgroep beland zijn, een aanval met goal- getters als Bleyenberg en Trooster is altijd tot verrassingen in staat, zodat ook de verdediging tegen de forse aanvallén der Twentenaren wel voor lastige pro blemen gesteld zal worden. De voorhoede der rood-witten zal, naar we hopen, minder onfortuinlijk spelen dan in de vorige thuiswedstrijd tegen N.O.A.D., toen een zege toch alleszins verdiend geweest zou zijn. We hopen dat het publiek een faire en boeiende kamp te zien zal krijgen. J. HOVEN. n-i-i i a De „Franse Zaal" van het Apollolaan 2, Amsterdam, Telef 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1956 | | pagina 3