Autoles rijschool „Succes" AJAX Het LinoleumhuSs tegen Dm Om Sm Rokin 50, Amsterdam-C. - Telefoon 37048 SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF Zn. Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Sedert we onze laatste voorbeschouwing schreven, namelijk voor AjaxV.V.V., is Ajax onder de streep beland en pakken zich duistere wolken boven het Ajax- stadion samen. Dat stadion, de vrucht van de door clubliefde en schitterende prestaties in een voorbije tijd geleverd, zal thans het strijdperk worden van een club, die dreigt uit de topgroep van het Nederlandse voetbal te worden verstoten. Aanvankelijk leek het dat Ajax het wel kon halen, doch inmiddels stelde de ploeg danig teleur en had Ajax bovendien met tegenslagen te kampen. Voorhoede spelers, waarvan men iets verwachtte, bleken ongeschikt voor het zware werk in deze profcompetitie en daarbij werd de leider van de voorhoede, Michels, ge blesseerd, waardoor hij een tijdlang uitgeschakeld werd. Gebleken is óók wel, dat het heel jammer is dat Ajax zich, toen dat nog mogelijk was, niet beter veilig gesteld had. Tenslotte gingen puntjes op het kantje af verloren, die met een beetje geluk gewonnen waren. Het is wel merkwaardig hoe verschillende pers- ridders als aasgieren zich op Ajax stortten. Ze smulden als het ware van de nederlagen! Ook behoeft zelfs het feit dat het niet best was en mogelijk beter had kunnen zijn, geen aanleiding te zijn om er op in te hakken zoals met kennelijk welbehagen geschiedde. Er was een tijd waarin de sportjournalistiek hielp opbouwen en van die tijd heeft Ajax in ruime mate geprofiteerd. Ajax verdiende de nederlaag tegen V.V.V. volkomen. V.V.V. heeft geen fijne, maar een sterke en harde ploeg, al lijken de Venloërs ons tegen Fortuna niet opgewassen. Fortuna is de sterkste club van Nederland, voornamelijk dank zij de oud-Ajacied Cor van der Hart. Een van de sterkste tegenstanders is ongetwijfeld D.O.S. De verdediging der Stichtenaren laat nog wel eens een steekje vallen, doch de aanval behoort tot de sterksten in ons land. D.O.S. behaalde het grootste aantal goals na Enschede, deze Utrechtse aanval zal de verdediging van Ajax voor moeilijke problemen stellen! Na de verdiende nederlaag tegen V.V.V. en de 1—0 tegen Amsterdam (die even goed 01 had kunnen zijn, want Ajax was zeker niet de mindere en verdiende minstens een gelijk spel), volgt dus nu een wedstrijd tegen een der werkelijke topclubs, ja, een der kampioenscandidaten, want tenslotte kunnen ook de Zuider lingen een inzinking beleven en een club met een sterke aanval is tot verras singen in staat. We hopen dat Ajax van de oefenwedstrijd tegen D.W.S. geprofi teerd heeft om tot een betere opstelling dan die van de laatste weken te komen. In elk geval vertrouwen we dat de rood-witten er voor zullen vechten, dat ze alles zullen geven om zich te handhaven. J. HOVEN. Uitsluitend K.N.A.C. instructeurs De Clercqstraat 69, Tel. 84189, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 4