f Oud Papierhandel M, A. WESSELS n.v. En nu tegen Noorwegen if ApoIIo Paviljoen -m E5JJ voor al uw partijen! De Franse Zaal" van het Apollolaan 2, Amsterdam, Telef. 712410 Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 Privé K 2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v. h. vernietigen van Uw oude archieven Het Nederlands elftal heeft het er j.l. Zondag goed afgebracht. Had men twee sterkere binnenspelers gehad, b.v. Wilkes en Timmermans dan had België wat men noemt „een broekje aan" gekregen. Dat zou helemaal niet zo gek geweest zijn, want ook nu had Oranje de beste kansen en speelden onze landgenoten wel iets beter dan hun tegenstanders. Ongetwijfeld schenkt dat voldoening, want in de na-oorlogse periode was dat maar zelden het geval. Zelfs als door Nederland gewonnen of gelijk gespeeld werd, kreeg men toch het „betere voetbal" van onze Zuiderburen te zien. Dit is dus wel iets dat tot voldoening stemt, al lijkt ons de ploeg van de Belgen wel zo ongeveer de zwakste welke zij na de oorlog in het veld brachten, zodat al te groot optimisme ook weer niet gerechtvaardigd is. Vooral de Belgische aanval was zwakker dan in de laatste jaren. Met de twee goals van Jacquemijns, die blijkbaar boven zijn kracht speelde, werd deze voorhoede rijkelijk beloond. De Keuze-commissie heeft intussen met Appel en Bosselaar een goede greep gedaan. Dat het spel van de binnenspelers zo zeer teleur stelde, was na hun spel in de wedstrijden van Willem II niet te voorzien. Clavan is nu eenmaal geen ster van de eerste grootte, doch bepaald falen, zoals De Bruyckere deed, kan men van Clavan niet zeggen. De gehele defensie beantwoordde aan de verwachtingen, al bleef dan dit keer Van der Hart iets onder zijn maat. Het is wel een stoer partijtje dat deze ver dediging, die langzamerhand goed tot een eenheid gegroeid is, speelde, doch wat ontbreekt dat is de klasse, het briljante, wat men vroeger b.v. van backs als Van Kol en Denis heeft gezien. Dat zal men van spelers als Wiersma, Kuys en Klaas- sens niet licht te zien krijgen. Met een solide, gedurfde en ietwat harde partij als genoemde internationals nu wel constant leveren, met De Munck Van der Hart en Schaap in vorm, krijgen de Noren straks in het Olympisch Stadion toch geen gemakkelijke taak. Als men dan voor sterkere inside-voorwaartsen zorgt, kan men in de gegeven omstandigheden op een behoorlijke vertegenwoordiging van het Nederlandse voetbal rekenen. Op één punt willen we nog even ingaan. Er is door schrijvers van ingezonden stukken aangedrongen op overdracht van de taak om de nationale ploeg samen te stellen, aan één of enkele trainers. Wij zouden dit onjuist achten, want al is het mogelijk dat zo'n baas van de ploeg in het buitenland succes had en vertrouwen inboezemde (vaak slechts voor korte duur, dan kwam weer een andere), hier heerst nu eenmaal een andere mentaliteit. Het is zeer gewenst dat er met de be kwame trainers die in ons land werken, voeling gehouden wordt, de beslissing blijve bij de amateur-officials, wier onkreukbaarheid de beste waarborg is voor een objectieve keuze. J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 3