Autoles rijschool „Succes" AJAX SPARTA Hot Linoteumhuis tegen Rokin 50, Amsterdam-C. - Telefoon 37048 SEDERT 1907 D. W. DE KRUYFF Zn. Vraagt ons deskundig advies Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Na vijf wedstrijden heeft Ajax 6 punten vergaard en danst daarmee juist op die vermaledijde streep die als een boemerang boven de angstige hoofden van de hoofdklasse-clubs zweeft. De streep, die straks over een plaats in de ere-afdeling of degradatie naar de eerste klasse beslist. Zeker, er zijn er die lak hebben aan die streep. We geloven dat, wat de afdeling A betreft, V.V.V, Fortuna, Eindhoven, N.A.C. en D.O.S. zó sterk zijn dat zij niets te vrezen hebben. Zij komen wel bij de bovenste acht. Dan gaat het voor de overige 13 om 3 plaatsen bij de boven ste acht. In die strijd zijn alle 13 momenteel nog gewikkeld, want clubs als Vitesse, Roda Sport en Amsterdam, om de laagst geplaatsten van het ogenblik te noemen, kunnen in de resterende 29 wedstrijden zeker nog juist boven de streep komen. Tenslotte kan ook de negende plaats nog tot de ere-afdeling leiden, als het no. 9 gelukt zich de kampioenen der eerste klasse van het lijf te houden. Maar wie boven de streep eindigt is gered, die is de dans van deze knocked-out- competitie ontsprongen. Alles draait uitsluitend daarom, elk puntje kan straks in de lente van 1956 (aangenomen dat er niet te veel vertraging ontstaat, anders wordt het weer zomer!) beslissend zijn. En de kostbaarste punten zijn die welke men op de clubs verovert die óók ernstig gevaar lopen, clubs alsAjax en Sparta! Twee van de meest gerenommeerde clubs in de historie van het Nederlandse voetbal! Dat is wel héél mooi. We kunnen verhalen opdissen van wedstrijden van Ajax en Sparta waarbij het om het kampioenschap ging. Maar de herinnering daaraan verhoogt slechts de pijn die de clubmensen van Ajax zowel als van Sparta voelen nu ze weten waar het thans om gaat, wat de gevolgen van een nederlaag onder de huidige omstandigheden zou zijn. Voor Ajax eerst recht, want Ajax heeft de allersterksten nog niet ontmoet en beiden zullen het er tegen de koplopers niet zonder kleerscheuren afbrengen. Ajax heeft al een paar beurten gemist, of slechts ten halve vervuld, die de volle buit hadden kunnen opleveren. Ajax had zeker een paar punten méér gehad als Michels en zijn mannen (en we bedoelen evenzeer de' verdedigers als de voorhoede) alles gegeven hadden wat mogelijk was enals het slechts een beetje méé had gezeten. Met vrijwel de zelfde mensen als het vorige seizoen (want tegenover enkele verliezen staan toch ook positieve aanwinsten als Van der Kuil en Bijker) wordt minder gepresteerd. Dat alleen reeds doet vermoeden dat het toch beter moet kunnen. Misschien dat vandaag de oude rivaal tot groter daden inspireert, misschien dat nu de eerste overwinning op eigen veld komt. Maar dan moet er tegen de stoere ploeg van Sparta zeker beter gespeeld worden dan tot dusverre. J. HOVEN. Uitsluitend K.N.A.C. instructeurs De Clercqstraat 69, Tel. 84189, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 4