Ut Oud Papierhandel M. A. WESSELS n.v. Nederland tegen België en Noorwegen Apollo Paviljoen voor al uw partijen! Hoe wordt het Nederlands elftal? Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K2964-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. y. h. vernietigen van Uw oude archieven Met belangstelling zal men kennis hebben genomen van de resultaten welke de aanstaande tegenstanders van ons Nederlands elftal hebben bereikt j.l. Zondag. België werd in Praag kansloos door Tsjechoslowakije met 5—2 geklopt en Noor wegen speelde in Kopenhagen met 11 gelijk tegen Denemarken. Het toont wel aan dat de Noren volkomen respectabele tegenstanders zijn en dat België het in Praag niet met de vooral in eigen omgeving zeer sterke Tsjechoslowaken klaar kon spelen bewijst allerminst dat men onze Zuiderburen nu als zwakker be schouwen moet. Belgen en Noren behoren tot de goede middenklasse van het Europese voetbal en wanneer men elders daarvoor een ranglijst opmaakt, dan zal ieder èn de Belgen èn de Noren hoger aanslaan dan de Nederlanders, wier heldendaad uit het vorige seizoen eigenlijk de zege met 4—1 op een uiterst zwak spelende ploeg van Zwitserland was. Wanneer onze ploeg niet beter speelt dan zij in Rotterdam tegen de Zwitsers deed, dan is zij kansloos voor Belgen en Noren. Overigens geloven wij niet dat het Nederlands elftal kansloos zal zijn, omdat wij verwachten dat onze ploeg inderdaad beter spelen kan. Stadgenoten die j.l. Zondag Fortuna in het Olympisch Stadion in actie zagen tegen Amsterdam, ge loven dat men de ploeg van Fortuna maar op enkele plaatsen aanvullen moet en men heeft een zó sterk elftal dat België en Noorwegen overwint. Wij geloven dat men zich vergist en dat de onvoldoende tegenstand van de toch wel enigszins uit vorm zijnde Amsterdammers mede tot de gemakkelijke overwinning van Fortuna leidde. In verschillende friendly games bleek Fortuna tegen de wer kelijk sterke buitenlandse elftallen niet opgewassen, het feit dat Fortuna in 5 competitiewedstrijden al drie punten kwijt raakte wijst daar evenzeer op. Naar onze mening is het geraamte van het Nederlands elftal, zoals het tegen de Zwitsers speelde, eerder geschikt om gekozen te worden mèt enkele ver nieuwingen, o.a. de nu onvermijdelijke vervanging van De Harder. Ook zal men wel niet meer een beroep op Van Schijndel doen. Er zijn verschillende goede (kanthalves en de vraag is zelfs of ook Klaassens zijn plaats nog behoudt. En Wilkes? Hij was tegen de Zwitsers inderdaad de grote figuur. In de verslagen in Zwitserse bladen gold hij als de grote matchwinnaar, die zijn medevoorwaartsen naar hoger niveau tilde. Maar we hebben ook wel eens een Wilkes gezien die het tempo remde en van wie onvoldoende kracht uitging. Abe? Bij Enschede doet hij vaak prachtige dingen, doch is ook hij herhaaldelijk minder uitblinkend ge weest. Men kent hem nu eenmaal. Deze werkelijk geniale speler kan toch slechte wedstrijden spelen. Clavan? Is ook hij niet over zijn hoogtepunt heen. Werkelijk groot was hij trouwens nooit. De keuze-commissie krijgt het stellig niet gemak kelijk, de keuze van de aanval is echter beslissend voor de aanstaande landen- strijd. De „Franse Zaal" van het Apollolaan 2, Amsterdam, Telef 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 3