thuis Rood-Wit Ajax A.Cm.O.V.V. tegen 15 Juni 1955 Prijs 10 cent Ajax vraagt de aandacht voor de voorlaatste competitiewedstrijd op eigen veld van dit veelbewogen seizoen. Dan volgen alleen nog twee wedstrijden tegen D.F.C. en dan is het zo ongeveer Juli en zou het mogelijk zijn de voetbalschoenen tot medio Augustus op te bergen. Dat zal echter nog wel eens onderbroken wor den, doch dat zal zonder bezwaar geschieden. Dat echter deze competitie, met verschillende onprettige wedstrijden en „de nieuwe sfeer", die toch zeer velen, óók de meeste spelers, nog niet zo best ligt, weldra ten einde is, zal niemand be treuren. Het was te veel, deze reeks van 26 na een voorafgaande halve competitie van 9 en nog een aantal friendly games. Vóór het begin der competitie speelde Ajax voor het A.R.O.L.-tournooi 3 en bovendien nog een friendly game, daarna nog 6 oefenwedstrijden, zodat Ajax straks, na de wedstrijden tegen D.F.C., 45 wedstrijden gespeeld heeft, waar er zo mogelijk nog 'n paar bij komen. Dat wordt dan zo'n kleine vijftig wedstrijden. Het is van het goede rijkelijk veel! „Voor de jongeren is het vooral wat te machtig," zei men ons dezer dagen, doch het wil ons juist voorkomen, dat oudere spelers er eerder „genoeg" van krijgen. Dat overwegende hebben we bovenal respect voor Gé van Dijk, die vandaag zijn 250e wedstrijd voor zijn club speelt en die voor Ajax en voor het Amsterdamse publiek heel veel geboden, héél veel voetbalgenot geschonken heeft. Een speler, die zijn kracht volledig zoekt in technisch knap spel, nooit een unfairheid, nooit een misdraging, een Ajacied, die bij de topgroep behoort van Ajax en van het Nederlands voetbal en die naar we hopen zeker nog enkele jaren op zijn post zal blijven. Het slot voor de beide kampioenscandidaten in de afdeling D. wordt wel zéér de moeite waard. Doch in elk geval is de kampioenskans voor Ajax verkeken. Die inzinking (de gelijke spelen-periode, toen men de juiste opstelling van de aanval niet gauw vond) kost de rood-witten de titel. Toch beleeft Ajax een best seizoen, de eervolle plaats in de eindstand is daarvan een getuigenis. Als de spelers van Ajax hun club trouw blijven, als er een goede harmonie tussen bestuur en spelers blijft heersen, dan is er reden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Wat de wedstrijd van heden betreft betekent het een afscheid van A.G.O.V.V. De Apeldoorners zijn reeds gedegradeerd en zakken met 19 anderen af naar de eerste klasse, die nog slechts in naam „eerste klasse" zal zijn. Het valt in deze tijd van zakelijkheid, óók in de voetbalsport, zwaar sentimen ten te doen gelden, doch we wensen A.G.O.V.V. de kracht toe in de nieuwe om geving uit te blinken en de weg terug te vinden naar de topgroep. Voor vanavond hopen we op een prettige en vriendschappelijke wedstrijd. J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 1