AMERICAN HOTEL AJAX tegen Bm Bm Cm POPULAIR Amsterdam - Leidseplein 28-30 Zalen voor Feestmaaltijden Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen één pers. kamers van f 7.50 tot f 12. twéé pers. kamers van f 17.- tot f25. exclusief ontbijt Ajax heeft Zondag j.l. met 41 van B.V.V. gewonnen en. een bar slechte pers gehad! We waren persoonlijk niet in de gelegenheid de ontmoeting" bij te wonen, doch we hoorden ook, dat B.V.V. tegenviel en men de zege der rood- witten niet te hoog mag aanslaan. Het typische is echter, dat B.V.V. geen slecht woord kreeg, maar Ajax dat met 41 won, wèl. Enfin, er zijn meer dingen waar over we ons niet meer verbazen, zeker niet over het feit dat men hier en daar uit het oog verliest hoe de jonge ploeg van Ajax wel geen kampioenscandidaat meer is, doch niettemin in deze sterke groep op eervolle wijze de derde plaats bezet. Wij behoren óók tot degenen die van mening zijn, dat Ajax de zware strijd in het volgende seizoen niet zonder positieve versterking tot een goed einde kan brengen, doch als men bedenkt wat Ajax in dit seizoen, vóór de invoering van het semi-beroepsspel en daarna, tot dusverre heeft bereikt met vrijwel uitsluitend eigen spelers, dan hebben we daarvoor alle waardering. Ajax ontvangt nu R.B.C. en met geen mogelijkheid valt te concluderen hoe hier de krachtsverhouding zal zijn. We kennen R.B.C. trouwens niet en vrijwel nie mand kent hier R.B.C. Behalve de voetbalenthousiasten in Noord-Amsterdam, die pas geleden op het Mosveld hun favorieten, De Volewijckers, met niet minder dan 50 ten onder zagen gaan. De ploeg die dat klaar speelt (al nemen we gaarne aan, dat het wispelturige elftal der Over-IJ'ers een slechte dag had), heeft wat in de mars en is ook tegen de sterkeren tot een verrassing in staat te achten. Nu is het waar, dat de Roosendalers j.l. Zondag in „Groot Velsen" met 50 van V.S.V. verloren en daardoor ook slechts op geringe afstand van de gebenedijde streep zijn beland. Véél mag R.B.C. niet meer verliezen! Zij zullen wel begrij pen, dat aanvaarding van het voorstel-Leeuwarden (in welk geval slechts de nummers 13 en 14 degraderen) een gevaarlijke speculatie is en het beter is de vereiste punten te veroveren, die als bekroning een plaats onder „de bovenste negen" van de afdeling brengen en dus bij de 36 die in het volgende seizoen de hoofdklassen van tweemaal 18 gaan vormen. Of echter R.B.C. vandaag al met een herstel na de zware nederlaag van de vorige week voor de dag zal komen, staat nog te bezien. Wij geloven dat ook Michels en zijn mannen er alles op zullen zetten om te zegevieren. Twee ploegen komen dus tegenover elkaar, die zeker alles zullen geven om te zegevieren. Dat zou een waarborg betekenen voor een boeiende en spannende strijd. Moge het ook een prettige en aantrekkelijke wedstrijd worden! J. HOVEN. 99 99 Reguliersbreestraat 51, tel. 31996, Amsterdam-C. Aanbevelend H. Fleijsman

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 5