Het oordeel der Zwitsers Pinksteren Garage SUCCES De Opel specialist HET LOOLEIJffiHriS Sedert 1907 D. W. DE KBTÏFF A Zn. Rokin 50 - Amsterdam-C. - Telefoon 37048 Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis - Vraagt ons deskundig advies bestuurder president zou worden voor vele jaren, doch dat bezwaar lijkt ons onjuist. Ongetwijfeld is de heer Hopster een bon-katholiek, maar hij is een volkomen intègre figuur, die de K.N.V.B. en onze voetbalsport een warm hart toedraagt en zeker alles in het werk zal stellen de K.N.V.B. en het voetbal zo goed en zo eerlijk mogelijk te leiden als in zijn vermogen is. J. HOVEN. De bekende internationale Zwitserse sportjournalist, redacteur van het drie maal per week verschijnende blad Sport, H. Schihin, begint zijn uitvoerige be schouwing met de vermelding dat de Zwitsers over hun deceptie heen geholpen werden door de haast jongensachtige blijdschap over de overwinning van de Hollanders. Zij waren zó in de wolken, dat zij nauwelijks stil bleven staan bij het feit dat het nog een paar doelpunten méér had kunnen zijn tegen deze zwakke defensie waarvan alleen de debuterende doelman Pernumian alle lof verdient. De Hollanders verwachtten een sterke „Riegel" te moeten doorbreken, doch van een afsluiten van het Zwitserse doel was dit keer geen sprake. De hele defensie hing als droog zand aan elkaar. Was er wel reden ernstige tegenstand te ver wachten? Ons elftal speelde in dit seizoen 6 wedstrijden, 1 keer werd gelijk ge speeld, 5 maal verloren! Acht goals voor en 18 tegen. Voila! Typisch is de verklaring van de Zwitserse spelers: „Veertig minuten lang be hielden we onze kans. Toen kwamen ineens die twee goals en toen was het bekeken. Zo'n slag komt een elftal dat enkel slagen te incasseren kreeg in dit seizoen, niet te boven. Het ziet er somber uit met onze wedstrijden in Genève tegen Spanje en in Belgrado tegen Joegoslavië!" Over de Hollanders niets dan lof. De grootste verrassing was het tempo. Dat had niemand van deze toch tamelijk oude ploeg gedacht. We werden in tempo geslagen. Verder door Wilkes. Deze speler zag onze fouten en trok onze defensie steeds meer uiteen, totdat hij eindelijk scoren kon. Hij werd véél en véél te veel vrij gelaten. Hoe kon men zó'n crack zó veel ongedekt laten! Herr Schihin eindigt met zijn spelers op te monteren. Het was geen schande van dit uitstekend elftal te verliezen, meent hij. J. H. Eigenlijk wel héél erg anders dan „vroeger"! Thans felle competitie-kampen, Zaterdag en Zondag, een strijd, zoals men dat pleegt te noemen, op leven en dood. To be or not to be! Vroeger? Eigenlijk was men heel vroeger eind Mei van voetbal verstoken. We laten buiten beschouwing of dat goed of interessant of prettig was. Maar toen was het ook zomer. Nu kan men niet bepaald van zomer praten en voetbal is nu niet in strijd met de natuur. Later kwamen de Pinkstertournooien met gezellige wedstrijden, contacten met buitenlandse clubs, een gezellig borreluurtje na afloop, een gemeenschappelijk etentje. Maar. toen waren er ook geen stadions. Ik heb er niets geen bezwaar tegen, doch 't is tegenwoordig moeilijk allemaal samen van de sportieve Pinkstervreugde te genietenJ. H. Voor al Uw reparaties geopend tot 's nachts 2 u. - Verhuur zonder chauffeur 3e Helmersstraat 13-15 bij de Nassaukade A'dam, Tel. 133476

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 4