Het betaalde voetbal heeft al een bestuur Q Oud Papierhandel M, A. WESSELS Apollo Paviljoen voor al uw partijen! Reorganisatie K.N.V.B. De „Franse Zaal" van het Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066-37307-96507 (Privé K 2970-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw oude archieven En steunt een eventuele nieuwe candidatuur van ir. Hopster Op een te Utrecht onder leiding van de heer A. Martens (A.D.O.) gehouden ver gadering van de vereniging van eerste klassers is het bestuur gekozen van de sectie betaald voetbal van de K.N.V.B. Dit bestuur bestaat uit A. Martens (A.D.O.), voorzitter; A. van der Ven (Willem II, Tilburg) voor het Zuiden; H. Hoolboom (Vitesse) voor district Oost en J. Hekman (G.V.A.V.) voor district Noord. Als vertegenwoordigers van de voormalige Beroepsvoetbalbond werden in het bestuur benoemd de heren G. Joosten (Geleen) en D. Stoop (Amsterdam). Aan dit sectiebestuur zal nog worden toegevoegd een vertegenwoordiger van de Nederlandse Katholieke Sportbond. De door de districten candidaat gestelde 47 bondsafgevaardigden werden als zodanig benoemd. De stemverhouding is: Noord 5, Oost 9, Zuid 13 en West 20. Wat betreft de stemverhouding tussen de clubs onderling zal aan iedere vereni ging een stem worden toegekend, ongeacht de afdeling waarin wordt gespeeld. Dit in afwijking met het reorganisatie-rapport van de K.N.V.B. De sectie betaald voetbal heeft voor een van de twee beschikbare plaatsen in het bestuur van de K.N.V.B. candidaat gesteld de heer A. Martens (A.D.O.). Voor de tweede bestuurszetel zal candidaat worden gesteld de heer H. Hoolboom (Vitesse) voor district Oost of de heer J. Hekman (G.V.A.V.) voor district Noord. Dit zal afhangen van het resultaat van het te plegen overleg tussen de sectie betaald voetbal en de sectie amateurvoetbal in de genoemde districten. Besloten werd de belangenvereniging niet op te heffen, doch deze voorlopig te laten „sluimeren". (Wel te rusten. Red.) Met overgrote meerderheid werd tevens besloten, een eventuele nieuwe candidatuur van de huidige bondsvoorzitter Ir. Hopster te steunen. De competitie-indeling en de promotie- en degradatieregeling voor betaald voetbal zal nader in studie worden genomen. Wat de herkiezing van de heer Hopster betreft is dit bewijs van vertrouwen van de sectie beroepsvoetbal wel iets zeer bijzonders. Ir. Hopster heeft zich aanvanke lijk fel verzet tegen invoering van het semi-professionalisme. Dat hij thans van deze zijde de candidatuur aanvaardt, waardoor zijn benoeming verzekerd werd, betekent dat de heer Hopster zijn denkbeelden op basis van de volkomen ge wijzigde omstandigheden heeft herzien en thans volkomen loyaal tegenover het semi-professionalisme staat. Er is een tijdlang sprake geweest dat de heer Van Houten, de grote figuur van de Urgentie-Commissie, die de K.N.V.B. uit de misère geholpen heeft om het eens ronduit te zeggen, voorzitter zou worden, doch diens uitlatingen over het professionalisme en over de spelers die geen amateur zijn, heeft stellig enige reserve te zijner opzichte bij de grote sectie betaald voetbal verwekt. Tenslotte is in het Noorden bezwaar gemaakt tegen het feit, dat een R.K.- Apollolaan 3 Amsterdam Tel. 713410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 3