AMERICAN HOTEL Café POPULAIR Het beleid van de Keuze-Commissie Amsterdam - Leidseplein 28-30 Zalen voor Feestmaaltijden Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen één pers. kamers van f 7.50 tot f 12. twéé pers. kamers van f 17. - tot f25. exclusief ontbijt moraal bestaande reserve-ploeg. En daaruit moet in de volgende lente de syste matisch opgebouwde ploeg gevormd worden, die het Nederlands voetbal kan vertegenwoordigen op de manier zoals we dat allen begeren. Het geraamte van die ploeg is er al, het moet mogelijk zijn de doorsnee leeftijd van het elftal met minstens 3 a 4 jaar omlaag en de kwaliteit met 30 a 40 procent omhoog te halen. J. HOVEN. We hebben er al ettelijke malen op gewezen, dat de keuze-commissie van de K.N.V.B. niet vanaf het moment dat er weer beschikt kon worden over alle spelers die de Nederlandse nationaliteit bezitten, een vast systeem gevolgd heeft en een elftal heeft opgebouwd, doch maar willekeurig een greep deed voor elke wed strijd. Niet de proef wedstrijden, óók de landenwedstrijden werden als test gebe zigd en men keek niet vooruit, doch handelde uitsluitend incidenteel en koos, los van de toekomst, toevallig de spelers die men meende de voorkeur te kunnen verlenen. Eén en ander heeft „De Telegraof" aanleiding gegeven tot het volgende sta tistiek je, dat eigenlijk geen nadere toelichting behoeft en voor zich zelf spreekt. Vier landenwedstrijden vier elftallen: Tegen Denemarken Doel: De Munck Rechtsback: Wiersma Spil: v. d. Hart Linksback: Kuys Rechtshalf: Schaap Klaassens Steenbergen Schaap Linkshalf: v. Schijndel Klaassens Rechtsbuiten: Dillen Wilkes Timmermans Rechtsbinnen: Timmermans Schaap Schouten Wilkes Middenvoor: Wilkes Roosenburg v. d. Gijp v. Roessel Linksbinnen: Lenstra Timmermans Clavan Linksbuiten: De Harder Geel De Harder Iedere wedstrijd een andere aanvalsleider, iedere wedstrijd een andere rechts binnen, voor vier wedstrijden drie linksbinnens, drie rechtsbuitens en twee links binnens. En dat niet omdat er spelers geblesseerd werden, doch uitsluitend om dat men dan eens deze en dan weer gene speler toevallig de voorkeur geeft. Had er nóg een wedstrijd in dit voorjaar gespeeld moeten worden, dan had het zeker weer een nieuwe voorhoede moeten worden. Het moeilijkste werk in een ploeg moet een aanval, en speciaal een binnentrio, verrichten. Zo'n binnentrio moet de kunst van combineren machtig zijn. Men moet elkaar begrijpen en elkaar zó „aanvoelen", dat men openingen forceert, kansen schept en ze benut! Zo'n binnentrio moet ook goed ingesteld zijn op de kanthalves en de vleugelspelers. Hoe kan dat als men telkens weer een nieuwe voorhoede presenteert? We willen stellig niet beweren dat men met spelers, die falen, verder moet gaan, doch zoals men met dit Nederlands elftal geëxperimen teerd heeft, is zeker niet de manier om tot een zo sterk mogelijke vertegenwoor diging te geraken. J. HOVEN. Tegen België Tegen Ierland Landman Tegen Zwitserland Reguliersbreestraat 51, tel. 31996, Amsterdam-C. Aanbevelend: H. Fleijsman

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 5