Een goede prestatie van het Nederlands elftal Garage SUCCES De Opel specialist HET EIXOEEITMHÏJIS Sedert 1907 Rokin 50 - Amsterdam-C. - Telefoon 37048 1). W. DE KBUYFF Zo. Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis - Vraagt ons deskundig advies Een goede prestatie is door ons Nederlands elftal op Hemelvaartsdag geleverd; die 41 op de Zwitsers heeft in ons land voldoening gegeven en buiten onze grenzen indruk gemaakt. Naar ons gevoel is dit de beste prestatie geweest die onze ploeg heeft geleverd. Toegegeven, de ploeg van Chelsea was positief sterker dan de Zwitserse en van dat standpunt bezien is een 22 tegen Chelsea minstens zo goed als een 41 op de Helveten. Maar tenslotte laat een wedstrijd tegen een Engels profteam in vacantietijd altijd nog ruimte tot een min of meer gering schattende interpretatie over „profs in vacantie-stemming", profs die hun kost bare benen willen sparen, profs die niet meer in training zijn en soortgelijke be oordelingen, waardoor de prestatie van de eigen spelers wel verkleind wordt. Maar een landenwedstrijd is iets anders. Dat gaat er om! Winnen of verliezen is dan een kwestie van betekenis. Men zal heus niet zeggen: Nederland klopt Zwit serland met 41, Oostenrijk klopt Zwitserland met 32, dus Nederland is ook sterker dan Oostenrijk. Dat is gekkenwerk! Maar wèl zal men zeggen: Nederland klopte de Zwitsers met 4—1, dezelfde Zwitsers die pas tevoren tegen Oostenrijk slechts met 32 verloren. En dèt betekent, dat deze overwinning op ons credit bijgeschreven wordt als een goede post. Eerlijk gezegd, de Zwitsers vielen toch wel iets tegen. Zonder afbreuk te willen doen aan de prestatie van onze landgenoten, moet erkend worden, dat het Zwit serse spel niet vermocht te imponeren. Er ontbrak iets heel belangrijks: de grote klasse! Het was behoorlijk spel. Goed combineren kon men vaak waarderen. Maar, op z'n Oost-Zwitsers, „es kam nichts bei heraus!" Tenslotte liep men altijd weer dood op onze goed opgestelde defensie en de zeer sporadische aanvallen, die een schot mogelijk maakten, toonden een duidelijk gebrek aan schietcapaciteiten, zodat Landman zijn plaats gerust had kunnen afstaan aan een keeper van veel minder allure. Het spel der Zwitsers was te klein, te kort en daarbij niet zuiver genoeg, waardoor onze defensie altijd weer ingrijpen kon. Individueel ontbraken eveneens de spelers van klasse. Dat heeft tenslotte de doorslag gegeven. Zwitserland had geen De Harder, geen Wilkes, geen Schaap en geen Van der Hart. De klasse van dit quartet stak gedecideerd uit boven de vier uitblinkers aan Zwitserse zijde Steffen, Schmidhauser, Mauron en Vonlanthen. De laatste, die in de vorige wedstrijd van de Nederlanders en de Zwitsers drie treffers noteerde, deed nu vaak in de combinatie óók wel goede dingen, doch stuitte in laatste instantie altijd op Van der Hart, die geen enkele gelijkwaardige tegenstander in het bekende rode hemd met het witte kruisje en de zwarte broek (in verband met de witgebroekte oranje-ploeg) ontmoette en als een vorst voor het Nederlandse doel regeerde. Er was dit keer geen zwakke plek in de Nederlandse ploeg en was Van Roessel er in gebleven, dan zou het 6 of 70 of 71 geworden zijn. Neen, de zege was na half time geen moment meer in gevaar, de Zwitsers waren beslist zwakker, ze zijn met die ene goal op het laatst toen de waakzaamheid in de defensie der Hollan ders iets verslapte, afdoende beloond. Dit succes geeft voldoening, ook al stelde de tegenstander wel teleur. Onze ploeg overtrof de tegenstander in klasse en in intelligentie. Dat is al heel be langrijk. Natuurlijk is dit niet het elftal van de toekomst, het is de gelegenheids- ploeg van het ogenblik. De weg, die nu ingeslagen moet worden, is de opbouw van een sterke, vrijwel geheel uit jongere spelers met aanleg en met een deugdelijke Voor al Uw reparaties geopend tot 's nachts 2 u. - Verhuur zonder chauffeur 3e Helmersstraat 13-15 bij de Nassaukade A'dam, Tel. 133476

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 4