Oud Papierhandel M. A. WESSELS AJAX tegen B.V.V. Apollo Paviljoen voor al uw partijen! J. HOVEN. De „Franse Zaal" van het Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066 - 37307 - 96507 (Privé K 2970 - 3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw oude archieven Ajax heeft j.l. Zondag een prettige wedstrijd tegen Enschede gespeeld, een wedstrijd waarin de anders toch wel fors en soms hard spelende Twentenaren hun kracht zochten in goed voetbal. En wéér speelde Ajax gelijk. De aanval is weer beter dan enkele weken geleden, doch de productiviteit liet ook nu te wen sen over. Bij Enschede van hetzelfde laken een pak. En bij wie is het eigenlijk anders? Op enkele uitzonderingen na bleef de score in de overgrote meerderheid der wedstrijden laag en in tien van de 28 wedstrijden was het resultaat een gelijk spel, in acht andere wedstrijden was het verschil in de uitslag één enkel doel punt. In 18 van de 28 wedstrijden vrijwel géén krachtsverschil, het wijst wel op een nivellering van krachten, zoals vroeger in die mate niet heeft beslaan. Die spanning verhoogt weer de felheid, doet het „harde" spel toenemen en waar dat tegenwoordig zo zeer het geval is, deed het prettig aan dat Enschede en Ajax een behoorlijke wedstrijd hebben gespeeld. Intussen valt ten opzichte van Ajax te constateren, dat door die reeks gelijke spelen de laatste kans op het kampioenschap verkeken is, doch het puntenaantal is toch ook weer zó veel gestegen, dat ook bij een slecht besluit een afzakken tot de tiende of een nóg lagere plaats, redelijk gesproken, uitgesloten is. Ook de Be roeps V.C. „Amsterdam" kan nauwelijks nog in gevaar komen, maar helaas is er reden tot ernstige bezorgdheid over het lot van Blauw Wit en ook voor D.W.S en De Volewijckers moet gevreesd worden, dat zij tenslotte niet onder de 36 uitver korenen voor de hoofdklasse van 2 x 18 zullen behoren. Aangenomen tenminste, dat de oorspronkelijke gedachte te dien opzichte zal worden gevolgd. Er is een kleine mogelijkheid, dat er van de 36 nog enkelen afvallen. Of daar dan anderen voor in de plaats komen en wie? zullen we nu wel spoedig ver nemen. Er lijkt ons geen reden om, nu de reorganisatieplannen voor de K.N.V.B. zijn aanvaard, met de volledige uitwerking van het competitiestelsel nog langer getreuzeld behoeft te worden. Heden dus tegen B.V.V.de Bossche club die enkele sterke jaren beleefd heeft en toen kampioen van Nederland is geworden. In die periode werd het tech nisch knappe spel der Bosschenaren zeer geroemd. Daar is nog wel het een en ander van over en vaak nog hoort en leest men hoe de Bosschenaren goed voet bal speelden, doch niet productief. Het gevolg is, dat B.V.V., op het ogenblik dat we deze woorden op schrift stellen, op de tiende plaats staat, met slechts één punt minder dan De Volewijckers, die de negende plaats inneemt, doch twee wed strijden meer heeft gespeeld dan de Noord-Brabanders. Dat betekent dus dat B.V.V. er beter voorstaat dan De Volewijckers, ja zelfs beter dan H.V.C. met 19 punten uit 19 wedstrijden. Wij geloven eerder dat B.V.V. het haalt dan De Volewijckers of H.V.C. En die twee spelen juist vandaag in Amersfoort tegen elkaar, waarbij ons de kansen voor de H.V.C.-ers gunstiger lijken. In elk geval zal blijken dat B.V.V. een sterke ploeg heeft. Trouwens, dat onder vond Ajax reeds in Den Bosch, waar de uitslag 010 werd. Het zou ons niet ver bazen, als het al weer een gelijk spel werd. Of zou nu de gewijzigde aanval van Ajax eindelijk de weg naar het doel hebben terug gevonden? Apollolaan 3 Amsterdam Tel. 713410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1955 | | pagina 3