lééédieknmt! 7 BELLËVIJË „Db mm 0* Lederwaren-enConfectie-Industrle aspro en de koorts verdwijnt! DE HONGAREN IN GROOT-BRITTANNIË. De Hongaarse voetballers hebben drie wedstrijden in het Verenigd Koninkrijk gespeeld. Het Hongaarse elftal klopte op een goed veld bij gunstig weer Schot land met 42. De nederlaag der Schotten was zeer eervol want in technisch en tactisch opzicht waren de Hongaren veel beter en hun spel was ook véél aan trekkelijker. De Hongaren zijn daarna van Glasgow naar Londen getrokken waar het weer bar slecht en de velden miserabel waren. Zij hebben zich daarna verdeeld over twee ploegen het militaire elftal Honved en Voros Lobogo (Rode Vaandel). De eerste speelde tegen de Wolves en verloor met 32. De andere ploeg speelde gelijk tegen Chelsea, 22 (resp. op Maandag en Dinsdag). De drie genoemde wedstrijden brachten hun ruim twee ton op, waarvan reeds ruim 1000.aan elke speler van Hongarije is toegewezen. Ten einde zoveel mogelijk geld naar Hongarije mee terug te kunnen nemen, is de spelers verzocht, zo weinig mogelijk inkopen te doen. Om de kosten te verminderen zijn aanstonds enige officials naar Hongarije teruggekeerd. De Hongaren, die per wedstrijd worden betaald, heten amateurs omdat zij een staatsbetrekking bekleden en zijn daardoor nogal eens beschikbaar voor belang rijke wedstrijden. Hidegkuti, de middenvoor van Hongarije en het Rode Vaan del bijv., is afdelingschef op het ministerie der lichte industrieën. Binnenspeler Palotas een employé, en linksback Lantos werkt bij de staatsspoorwegen. De officier Puskas, aanvoerder van Hongarije en van Honved, woont evenals zijn collega doelman Gyula, in Boedapest in een geriefelijke flat, die aan elk 150. per week kost. Allen genieten van staatswege de grootst mogelijke vrijheid om zich ten volle aan voetbal te kunnen wijden. Van Hongaarse zijde is al meegedeeld, dat men deze ploeg intact zal houden (zoveel mogelijk) en naar een hoogtepunt zal leiden, teneinde zeker te zijn van het winnen van het Olympisch voetbaltournooi in 1956. Ja, want daar doen deze Hongaren stellig aan mee en ook de sterke ploegen van Brazilië, Uruguay enz. Is het niet de waanzin ten top! Dat gaat alles door onder de mom van het amateurisme, en denkt ge dat het C.I.O. aan de organisatoren zal mededelen, dat Hongarije en de andere proflanden niet mee mogen doen in Melbourne? Wel neen, de opperste Olympische Raad zal zich wel behoeden daarvoor. We geloven dat het ook niets helpen zou. Al die landen zouden bezweren, bij hoog en bij laag, dat hun spelers amateurs zijn en het Olympisch Comité van Austra lië zou doodleuk antwoorden, dat de organisatie van Olympische Spelen met alleen amateurs of pseudo-amateurs als deelnemers, niet mogelijk zou zijn. J. H. ook voor intieme diners en recepties Men noemt onze keuken Leidsekade 90 - Amsterdam - Telefoon 36221 TELEFOON CHASSÊSTRAAT 29-11 85404-86302 AMSTERDAM (W.)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1954 | | pagina 7