Winst Garage De Opel specialist HET LINOLEÜMHlJI§ Sedert 1907 D. W. DE KBITFF Zn. Rokin 50 - Amsterdam-C. - Telefoon 37048 Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis - Vraagt ons deskundig advies 1 Wat was dat een aangename verrassing, die de Nederlandse Bondsploeg (het voorlopige Nederlandse elftal) ons bereidde met haar va'ak zeer goede spel in de wedstrijd tegen Austria. Vergeleken bij de laatste ontmoetingen was de winst onmiskenbaar, ook al wordt in aanmerking genomen dat de tegenstand der Weners, die deze week nog een zwaar programma voor de boeg hadden, niet zo krachtig was als werd verwacht (vooral hun tempo lag o.i. te laag). Zelden echter hebben wij ons nationale team in de laatste jaren met zoveel intelligentie en begrip zien spelen als in deze ontmoeting, maar. dat was in feite niet verwonderlijk, gezien de keur van klasse-spelers (onder wie Lenstra, Mesman en De Munck als uitblin kers), die de ruggegraat gaven aan dit elftal. Vooral aan het spel van Abe Lenstra, de vaak zo miskende crack uit Heerenveen, was dit duidelijk merkbaar. De Fries, in één lijn opgesteld met de actieve Sneek-middenvoor André Roosen burg, zag ditmaal zijn verrassende wendingen en listige passen wél op hun juiste waarde geschat en dat activeerde hem blijkbaar dusdanig, dat hij een voort durende bedreiging betekende voor de Weense verdediging. Daar ook De Harder, overigens weinig productief, met zijn raffinement en Roosenburg met zijn „pushing power" de aandacht van deze achterhoede telkenmale opeisten, kreeg de P.S.V.'er Dillen, die zich met evenals de teruggetrokken spelende Tim mermans (weer een oud-prof!) op de rechtervleugel voortreffelijk aanpaste, vele keren de gelegenheid zijn vervaarlijke schoten te lossen. Drie daarvan resul teerden in een doelpunt; de vierde treffer ontstond uit een ver, laag schot van Klaassens, waarbij De Harder doelman Schweda met een bliksemsnelle schijn beweging uit positie had gespeeld. Ongetwijfeld vormde deze voorhoede met zijn weldoordachte combinaties het sterkste deel van de ploeg iets wat wij lang niet gekend hebben! doch ook defensief was er, na een aarzelend begin, alle reden tot tevredenheid. De her-verkiezing van De Munck, momenteel onbetwistbaar onze beste doelver- dediger, gaf de nodige rust aan de achterhoede, waarin Mesman, door zijn be heerste ingrijpen en fraaie passen een sublieme partij vertolkte, waarbij hij goed werd geassisteerd door de Haarlem-back Kuys, die de geblesseerde Wiersma verving. Tussen de verdediging en aanval zorgden de kanthalves Klaassens en Steenbergen (vervanger van Van Schijndel, die door griep verhinderd was) mét Theo Tlmmersmans voor een goede schakel. Slechts de Feijenoord-spil Van der Hoek viel met zijn dynamische spel aanvankelijk enigszins uit de toon (door het „midden" sneden in de eerste helft nog tè veel passen), doch onvoldoende was hij beslist niet. Ondanks de verheugende prestatie van onze nationale ploeg, die op enkele plaatsen nog kan worden versterkt (Wilkes, Van der Hart!), menen wij tegen overdreven verwachtingen voor de toekomst te moeten waarschuwen. Het „ster renteam" telt namelijk tè veel oudere spelers en die komen binnenkort uiteraard op internationaal niveau niet meer mee. De positieve winst van deze ontmoeting schuilt o.i. dan ook daarin, dat men met deze spelers gedurende een korte tijd van stabilisatie het vertrouwen in het Nederlands elftal kan versterken. Later dient dan rond de kem van ouderen, jongere spelers te worden gegroepeerd. Door een verstandige wisselwerking moet worden vermeden dat de malaise- Voor al Uw reparaties geopend tot 's nachts 2 u. - Verhuur zonder chauffeur 3e Helmersstraat 13-15 bij de Nassaukade, A'daui, Tel. 133476 a

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1954 | | pagina 4