4 J AX STADION A J AX ANDERLECHT tegen 15 Augustus 1954 PRIJS 10 cent Het kookt en gist in het Nederlands voetbalwereldje doch. we gaan voetbal len! Kijk, wat er ook gebeurd moge zijn gisteren, en wat er ook nu nog moge gebeuren, gevoetbald zal er worden. Het spel is en blijft overheersend en als straks de kruitdamp xs upgeüokkeri en fie véle strijdbijlen begraven /.ijxT. df.n zullen allen zich weer geheel kunnen wijden aan het spel, want tenslotte: daar gaat het toch om. Of de organisatie zus zal zijn of zó, beroepsvoetbal, semti beroepsspel, alles onder de K.N.V.B. of ten dele zelfstandig geregeld, hoe het ten slotte ook georganiseerd wordt, hoe de crisis opgelost wordt. voetbal blijft, het snel zal de overwinning over alles en allen behalen. Laat de stukken er af vliegen, evolutie, revolutie, hoe alles ook moge uitvallen: voetbal zal nieuwe triomfen vieren over de gehele wereld, óók in ons lievej vaderland! Intussen is voor het ogenblik een koel hoofd en werkelijkheidszin geboden. Van die werkelijkheidszin heeft Ajax blijk gegeven. Met bloedend hart! Ajax is groot geworden, heeft zich over een lang tijdperk de eerste club van Nederland getoond (17 afdelingskampioenschappen eerste klasse, 8 kampioenschappen van Neder land!), onder „het oude regiem". De herinnering daaraan blijft voor altijd bij allen zo lang ze op deze aardknikker vertoeven zullen. Maar de wil van de Neder landse topspelers om hun sport productief te maken, heeft de doorslag gegeven en is ook door Ajax begrepen. De sociale noodzaak van deze tijd zó moet men het opvatten. Een der nestors van de club heeft het goed gezegd op de algemene vergadering van Ajax, namelijk de oud-secretaris in de „gouden periode" van Ajax, Jan Grootmeyer: „Als we niet meedoen met de nieuwe koers, „betaald voetbal", dan hangt er over enige jaren aan het Ajax-stadion een bordje „Ajax-ruïne". Wij moeten niet tegen de stroom oproeien, geen surrogaat eerste klasser worden." Hij besloot met een opwekking energiek in de nieuwe koers mee te varen. Ajax volgde zijn advies op èn.Ajax presenteert vandaag de eerste wed strijd in het nieuwe seizoen, een vriendschappelijke partij tegen de sterkste club van België en van de Benelux tegen de kampioen van België, Anderlecht. Derhalve een oefenwedstrijd tegen een semi-profclub van groot formaat, een ploeg met verschillende Belgische internationals en oud-internationals. D2ft kan stellig een zeer nuttige oefenwedstrijd worden, een leerrijk partijtje dat ook de nieuwe elftalcommissie en de nieuwe trainer van Ajax een eerste gelegenheid

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1954 | | pagina 1