Solutie en Reparatiedozen Naar een hoofdklasse? De Opel specialist Sinds 1881 Bedriegen de voortekenen niet al te zeer, dan komt de hoofdklasse er door. Het denkbeeld van de instelling van een hoofdklasse wint zelfs veld in de kring der eerste klassers, in het bondsbestuur heet het dat er een meerderheid vóór is en dat de grote meerderheid der lagere clubs er voor is, daaraan valt niet te twijfe len omdat er zij het tijdelijk voor de lager geplaatsten een verhoogde pro motiekans aan verbonden is. De hoofdklasse is in wording, dat is voor ieder duidelijk langzamerhand en slechts degenen van de huidige eerste klassers die er niet toe zullen behoren en die dus eerste klassers blijven, doch in wezen tweede klassers worden, gaan er op achteruit, zodat velen hunner zich nog' zullen blijven verzetten. Toch kan dat de tot stand koming, naar onze mening, niet tegen houden, de hoofdklasse komt! Maar.hoe en wanneer? Die vraag moet gesteld. Zij is dezer dagen door De Volkskrant als volgt be antwoord: „Invoering op korte termijn niet in 1957 of misschien nog later van een hoofdklasse en wijziging van de amateurstatus zijn de eerste voorwaar den voor opvoering van het spelpeil. Het internationale contact kan tot zo lang beter stopgezet worden. Al is het alleen maar om te voorkomen dat de „uitverkoren" amateurs bij elke nieuwe interland het gevoel krijgen weer voor de wolven geworpen te worden." Nu, tot 1957 zal men zeker niet wachten, wèl echter tot 1955. Men zal in de aanstaande jaarvergadering van September besluiten het bestuur op te dragen resp. te verzoeken want de indeling berust bij het bestuur om de wijze waarop men tot een hoofdklasse wil komen aanstonds bekend te maken en de daarvoor te treffen bepalingen te laten gelden tijdens het seizoen 19541955, waarna op basis van, de competitie-eindstanden van dat seizoen de indeling van de hoofdklasse, van, de vier eerste klasse-afdelingen daar onder, zal volgen voor het nieuwe seizoen in September, dus voor het seizoen 19551956. Er zijn er nog, die ook deze gang van zaken te langdurend vinden. Want al begint men over circa 15 maanden, met de hoofdklasse, dan, wordt daarmee nog niet aanstonds spelverbetering bereikt. Velen menen dat daarom nu reeds door het bondsbestuur een voorstel aan de algemene vergadering in September aan staande gedaan moet worden om op grond van de thans verkregen eindstanden der eerste klasse competities een hoofdklasse in te stellen. Men kan dat doen door de nummers 13 daarin op te nemen en de vier nummers 4 nog te laten spelen om twee plaatsen, men kan mogelijk nog andere wegen volgen. Het is echter zeer de vraag of het bestuur van de bond met zulk een voorstel komt, waar de kans groot te achten is, dat daarvoor geen meerderheid te vinden zal zijn. Daar komt nog' iets bij. Instelling van een hoofdklasse alleen is eigenlijk doel- Voor al Uw reparaties geopend tot 's nachts 2 u. - Verhuur zonder chauffeur 3e Helmersstraat 13-15 bij de Nassaukade, l'dam, Tel. 133476

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1954 | | pagina 4