Oud Papierhandel M. A. Wessels AJAX O. W. S. Apollo Paviljoen voor al uw partijen! legen J. HOVEN. De „Franse Zaal" van het Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066 - 37307 - 96507 (Privé K 2970 - 3707) Koopt alle soorten ond papier tegen de hoogste prijs. Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw onde archieven. Een dag van bijzondere betekenis voor de Amsterdamse voetbalsport is smet deze Hemelvaartsdag 1954 aangebroken: Ajax en D.W.S. moeten in een beslis singswedstrijd uitmaken wie de kampioenstitel voor de eerste klasse A. ten deel valt met daaraan verbonden het reoht deel te nemen aan de strijd der vier kampioenen om de nationale titel. Dat recht betekent in tweeërlei opzicht een bijzonder voorrecht. De eer is groot, waarbij nog komt de kans op de landstitel. DoCh óók uit zakelijke overwegingen (en óók voor onze amateur-verenigingen gelden die!) is het zeer begerenswaard deel te nemen aan de kampioens-compe- titie, het aandeel te mogen opstrijken van de ontvangsten uit de kampioenswed strijden tegen D.O.S., Eindhoven en P.S.V. Het behoeft geen betoog, dat D.W.S. er zich van harte over verheugd heeft, dat R.C.H. op zo uitstekende wijze afscheid van de eerste klasse genomen heeft. De blauw-zwarten hebben, toen het te laat was, hun kampdoensvorm van het vorige seizoen herkragen en daarmee zijn zij voor iedere tegenstander een groot gevaar. Hun. zege in het Goffertstadion te Nijmegen op N.E.C. wees daar al op en hun uitstekende spel tegen Ajax heeft die herkregen spelvorm duidelijk bevestigd. Voor Ajax was het niettemin tegenspoed dat de uitstekende doelman dit keer een paar fouten maakte, waarvan er één rechtstreeks tot een doelpunt leidde. Over het geheel genomen was Ajax in technisch opzicht iets sterker, maar de doelpunten geven de doorslag en als het een gelijk spel is, dan had het met een ongelukje ook een nederlaag kunnen zijndus geheel ontevreden kon Ajax met het gelijke spel óók niet zijn! D.W.S. heeft de prachtige eindspurt, waarvan de zege met 0 in IJmuiden op Stormvogels al getuigde, besloten met een „rustige" overwinning van 30 op EnsChedese Boys. Geen moment was de zege der blauw-zwarten in gevaar en. de algemene indruk was, dat D.W.S. ook tot zwaarder taak in staat te achten is. Zo zijn dan. D.W.S. en Ajax gelijk geëindigd, elk met 37 punten en alleen de doelcijfers verschillen, hetgeen voor de ene krant aanleiding is D.W.S. boven aan te zetten en voor de ander om dat Ajax te doen. Officieel moet men Ajax boven aan plaatsen in verband met het betere doelsaldo, 31 tegen D.W.S. 30, doch wie meer waarde hecht aan het doelgemiddeide, zet D.W.S. bovenaan. Het doet er echter niiet toe, ze staan samen bovenaan en heden middag zullen zij in een aan trekkelijke en prettige kamp, naar we hopen en vertrouwen, uitmaken wie kam pioen is. Tweemaal hebben Ajax en D.W.S. elkaar in dit seizoen al slag geleverd. Beide malen won Ajax met 2—0. Zal het tegen 4 uur zijn: „driemaal is scheepsrecht", of zal D.W.S. nu revanche nemen? Maar wie van beiden ook wint: Amsterdam heeft weer zijn. kampioen. Apollolaan 2 Amsterdam Tel. 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1954 | | pagina 3