,,'t Pelshnis" Boiitbewaring, Reparaties Dr Linthorst Homan's belangrijke rede AMEB1CM HOTEL BOLTON OP 5 MEI TEGEN VOORLOPIG ORANJETEAM. Amsterdam I.eidsepleln 3S-30 Zalen voor Feestmaaltijden één pers. kamers van f 7.tot f 10. Vergaderingen en Congressen twéé pers. kamers van f 16.tot f 22. Film-cabine met -Toestellen exclusief ontbijt Op de jaarlijkse algemene vergadering van het N.O.C. heeft de voorzitter ge denkwaardige woorden gesproken. Het N.O.C. heeft altijd het voorrecht gehad figuren van betekenis aan de spits te hebben. Wijlen baron Frits van Tuyll, de man die Hirschman's initiatief voor de oprichting van het N.O.C. terstond krachtig steunde, was de eerste president. Hij zorgde met Hirschman dat de Olympische Spelen in 1928 in Amsterdam kwamen. Baron Schimmelpenninck van der Oye werd na Van Tuyll's dood voorzitter, een diplomaat die boven partijen stond en bij de Spelen te Amsterdam een voortreffelijk gastheer was. Na een tijdelijk voorzitterschap van kolonel P. W. Scharroo heeft generaal Pahud de Mortange het N.O.C. enkele jaren geleid en toen zijn positie in de staf van het Nederlandse leger hem niet langer toestond de representatie van ons Nederlands Olympisch Comité goed waar te nemen, hebben enkele senioren uit de Nederlandse sport maanden lang uitgekeken naar een opvolger. Tot in eens de gedachte kwam de oud-com missaris der Koningin in Groningen, Dr. Linthorst Homan daarvoor te vragen. Beter keuze is niet denkbaar. Hij is een geheel andere figuur dan zijn voor gangers. Hij is moderner, feller, positiever. Hij volgt de rechte lijn, zegt ronduit wat hij meent en denkt en dat blijkt dan wel heel gedegen te zijn, voortspruitend uit een helder brein. Wat hij nu gezegd heeft, dat zullen velen met belangstelling en instemming in de dagbladen gelezen hebben. Hij had in de vergadering van het N.O.C. in December al duidelijk doen uitkomen, dat hij bij zijn amateuristische visie op de sport allerminst dromend wenste te blijven verwijlen „zoals het vroeger was". De heer Homan verlangt van de sportbonden een grote en positieve activiteit in verband met de Olympische Spelen in 1956 te Melbourne, waarheen slechts diegenen afgevaardigd kunnen worden, wier prestatiepeil inderdaad op hoog niveau ligt. De tijd van vlagvertoon, zoals dat vaak is uitgelegd, acht hij voorbij. Beter een zéér kleine afvaardiging van sportlui die zich met ere meten kunnen met hun tegenstanders, dan een groep zoals te Londen en Helsinki, waarbij te veel kaf onder het koren was. Trouwens daarvoor is de prijs der afvaardiging bovendien veel te hoog. Die prijs zal, ruw geschat, op acht duizend gulden per persoon komen. Om 20 deelnemers af te vaardigen met enkele officials (vooral daarmee uiterst zuinig zijn!), trainers enz. is een kwart millioen gemoeid. Zelfs al zou het mogelijk zijn de gelden bijeen te brengen, dan is uitzending alleen ver antwoord als het deelnemers betreft, waarvan een uitstekend figuur, volgens redelijke beoordeling, objectief en zonder aanzien des persoons gewaarborgd te achten is. Wil men tot zulk een afvaardiging komen, dan moet ook organisato risch door de bonden heel anders gewerkt worden dan tot dusverre. Wij leven in een nieuwe tijd, die hogere eisen stelt. Er moet door de Nederlandse sport aan gepakt worden met het volle begrip voor de eisen des tijds. In die geest sprak Dr. Linthorst Homan, de huidige voorzitter van het N.O.C., wijze en krachtige woorden, die een duidelijke lijn uitstippelen, waarvan niet zal worden afgeweken. J. HOVEN. Bolton Wanderers, dat op het ogenblik vierde is in de eerste divisie van de Engelse League, zal op 5 Mei in het Feijenoord-stadion een wedstrijd tegen het voorlopige Nederlands elftal spelen. De ontmoeting te Rotterdam is bedoeld als oefenwedstrijd voor het Nederlands elftal dat op 19 Mei te Stockholm tegen Zweden uitkomt. J. L. STUIKKI KS o Sarphatipark 80 SOrterlng Amsterdam-Zuid ~VÖSSCIl CD Telefoon 94406 tegen de meest concurrerende pry zen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1954 | | pagina 5