Uniek rtw Oud Papierhandel M* A* Wessels AJAX Apollo Paviljoen voor al uw partijen! legen De,,Franse Zaal" van het "in Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066 - 37307 - 96507 (Privé K 2970 - 3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw oude archieven. Het einde van de lange competitieweg komt nu dan toch in zicht Bij het naderen van de beslissingen stijgt van week tot week de betekenis van de wedstrijden. En afgezien van de historische betekenis is de ontmoeting tussen de aloude rivalen van het grootste belang voor beide clubs. Ajax kan nog kampioen worden, al staat Haarlem er ongetwijfeld beter voor, en Be Quick kan nog moeten degraderen, al is de positie van Oosterparkers en R.C.H. langzamerhand een zódanige, dat nau welijks valt aan te nemen, dat zij de dans nog zullen ontspringen. Wij geloven dan ook niet meer in een degradatie van Be Quick. De Groninger withemden hebben in de loop van dit seizoen een merkwaardige inzinking beleefd, waardoor zij een reeks zware nederlagen moesten incasseren. Zij hebben zich daarvan echter uitstekend hersteld en de huidige vorm van de aloude Groningers is wel een zo danige, dat we onafhankelijk van de uitslag van de wedstrijd van heden middag overtuigd zijn dat Be Quick zich voldoende van de staartclubs zal weten te distantiëren. Het feit dat Be Quick j.l. Zondag met 2—2 gelijk wist te spelen tegen de sterke ploeg van N.E.C., wijst er afdoende op, dat men de kracht van het huidige elftal van Be Quick veel hoger moet aanslaan dan de plaats op de ranglijst aangeeft. We beschouwen Be Quick als een zeer gevaarlijke tegenstander voor Ajax en verwadhten een spannende, open strijd, waarvan het resultaat niet valt te voor zien. We staren ons niet blind op die 62 in Groningen tegen Oosterparkers, want die ploeg is voetbaltechnisch al te zwak. Het enige dat van die wedstrijd prettig aandeed is, dat Ajax zich in de eerste helft door de hard en grof spelende Gro ningers niet onder de voet liet lopen, dat men er voor vechten bleef en niet bukken wilde voor het harde spel der tegenstanders waar bij Ajax (niet geheel onbegrij pelijk!) soms een neiging toe bestaat. We hebben hier (juist op het eigen veld!) van Ajax wedstrijden gezien waarbij de Amsterdammers technisch veel sterker waren, doch punten verloren, omdat het harde, soms brute en in elk geval destructieve spel der tegenstanders de rood-witten reserve oplegde. In elk geval was Ajax in die wedstrijden niet in staat de volle geestdrift op te brengen. Dat leidde tot verliespunten, die oorzaak zijn dat Ajax nu niet met een behoorlijke voorsprong boven aan staat. Wij zijn overtuigd dat Ajax hedenmiddag alleen dan een kans op de zege heeft, als over alle linies met volledige overgave wordt gespeeld. J. HOVEN. Apollolaan 2 Amsterdam Tel. 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1954 | | pagina 3