„'t Pelshnis" Bontbewariiig, Reparaties Een beroepsvoetbalbond in Amsterdam Het programma voor Zondag 3 Januari 1954 AMEBICAJf HOTEL Amsterdam - Zalen voor Feestmaaltijden Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen Leidseplein 28-30 één pers. kamers van f 7.tot f 10. twéé pers. kamers van f 16.tot f 22.- exclnaief ontbijt We hebben tot dusver gemeend goed te doen geen melding te maken van de poging tot oprichting van een „beroepsvoetbalbond", omdat wij meenden dat er niemand zou zijn, die deze poging aux sérieux nemen zou. Nu lezers van onze diverse programma-edities ons oordeeLechter vragen en de initiatiefnemers zelfs „mededelingen aan de pers" verstrekten, willen we ons ter zake toch even uiten. Allereerst die „mededeling" die hierop neer komt dat te Amsterdam de Neder landse Beroeps Voetbalbond is opgericht. Het voorlopig dagelijks bestuur bestaat uit de heren J. de Natris (Amsterdam), algemeen voorzitter en technisch leider; S. Steinfurth (Enschede), secretaris-penningmeester en J. Bruinsvelds (Amster dam) en H. van Lent (Amsterdam) leden. In het begin van Januari zal een algemene vergadering van deze bond worden gehouden. Het is niet de eerste maal dat hier en elders zo pardoes overgegaan werd tot de oprichting van zulk een vereniging (is „bond" niet lichtelijk aanmatigend?) en het zal waarschijnlijk ook niet de laatste maal zijn. Dat de oprichters het goed menen en werkelijk met de beste bedoelingen bezield zijn, geloven we gaarne. Hun streven getuigt echter in sterke mate van onkunde en naïviteit. Er is in Ne derland met vereende krachten óók van de pers! opgericht en groot gemaakt een nationale organisatie op voetbalgebied, steunende tot op de huidige dag op de verenigde Nederlandse voetbalclubs. Een man als Jan de Natris moest dat op de volle waarde weten te schatten. Hij kan weten dat al diegenen, die het op een of ander gebied niet eens zijn met de gang van zaken in de K.N.V.B., scherp en helder tegenover de bondsleiding staan zelfs, er toch niet aan denken hier de revolutionaire weg te volgen. Principieel niet. Maar afgezien daarvan, óók omdat zulks volkomen doelloos is, omc^t een vereniging van beroepsspelers in Neder land en in de wereld nooit iets bereiken kan, een zielig doodgeboren clubje is en een schertsactie waaraan geen verstandig mens zijn tijd mag verknoeien. J. HOVEN. De eerste wedstrijden in het nieuwe jaar bieden wel enig perspectief voor de Amsterdamse clubs. D.W.S. fungeert als gastheer van Oosterparkers en aange nomen mag worden, dat de Spaarndammerdijkers er in zullen slagen beide punten op de Groningers, die nog steeds in de degradatiezone vertoeven, te veroveren. Ook Blauw Wit krijgt bezoek van een Noordelijke tegenstander, t.w. Sneek, dat momenteel op gelijke hoogte op de ranglijst staat als de Zebra's. Nochtans houden wij het op een kleine zege van de Stadion-club. In de tweede klasse zal de hoofdstedelijke „derby" D.W.V.Zeeburgia ongetwij feld de meeste belangstelling trekken. Zullen de Nieuwendammers wraak nemen voor de in het begin van de competitie geleden 10 nederlaag? Hoewel D.W.S. een thuiswedstrijd speelt, werd ook voor De Spartaan een ontmoeting in eigen home geprojecteerd. De roodbroeken moeten het opnemen tegen hekkesluiter Schoten en er zit voor hen dus een béste kans in! Het zal 3 Januari een drukte van belang worden op de „Dijk" A.F.C. kan zich aan de Zuidelijke Wandelweg revancheren op de 31 nederlaag, die het op de tweede competitiedag van Helder moest incasseren. G. v. d. HEIJDEN. J. E STRIKKERS sorteH sarphatipark 80 Amsterdam-Zuid Bontmantels, Vossen en Stola's Telefoon 94406 tegen de meest concurrerende pryzen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 5