A J AX B.C. II. Autoles Rijschool „Succes Oud-keeper Wille thans scheidsrechter tegen f 6.- per uur Uitsluitend K.N.A.C.-instructeurs - TELEFOON 84189 AMSTERDAM-W De wedstrijd van Ajax tegen R.C.H., de kampioen van Nederland 19521953 en thans hekkensluiter der afdeling, zal door ieder bekeken worden als „de wedstrijd van de dag". Geheel onafhankelijk van de positie van beide clubs op de ranglijst zou het treffen tussen Ajax en R.C.H. tóch reeds een evenement betekenen, doch de situatie is momenteel van dien aard, dat de algemene aandacht van de voetbal liefhebbers ongetwijfeld op dit treffen gericht is. R.C.H. verkeert volgens de rang lijst in gevaar. De cijfers zeggen het, doch wij persoonlijk geloven niet aan dat gevaar. Wie er tenslotte op de 13e en 14e plaats zullen, eindigen, weten wij niet, doch we zijn overtuigd, dat dit niet R.C.H. zal zijn. De provinciale clubs, die thans nog ettelijke puntjes méér bezitten dan R.C.H., zullen in een zelfbewuste spurt door de Racing gepasseerd worden, de ferme club van mijn vriend Scheen is te goed en te sterk om te degraderen en wij Amsterdammers zijn daar allen blij om, want R.C.H. geniet hier een goede roep. e Dat deze bewering gefundeerd is. werd nog j.l. Zondag in het Heemsteedse Sportpark door Biesbrouck en zijn mannen aangetoond met een gelijk spel tegen N.E.C. De verdediging is weer in beste samenstelling, de aanval heeft nog een kleine correctie nodig en de overwinningen komen, de rush kan beginnen. Vandaag al? Natuurlijk hopen de Haarlemmers het en.vrezen de Amster dammers daarvoor! Maar er zijn ook vele Amsterdammers die op hun beurt hopen en zelfs vertrouwen. „Ajax lapt het hem dan toch maar.merkt men op en zonder dat er in de Ajax-krdng ook maar één verstandige kerel is, die een hoge borst opzet, durft men toch weer hopen, wat al een héél ding is! Dezelfde ploeg, die 'een week tevoren van sportredacteur Blankers in De Tele graaf voorgehouden kreeg, dat het spel* met voetbal niets te maken had,, kreeg nu uit Utrecht voorgeschoteld: „Deze ploeg heeft wél de allure maar nog niet de daad van vroegere glorie-elftallen," wat nu niet zo heel erg duidelijk is, maar wat in elk geval enige appreciatie inhoudt. Inderdaad, een grote ploeg, zoals Ajax ze vroeger herhaaldelijk had, is deze ploeg niet, doch zülk een ploeg vindt men elders evenmin. Er wordt echter soms knap voetbal gespeeld en men krijgt zo de indruk dat het nog beter kan, dat het mogelijk moet zijn nog méér te bereiken. Overigens zullen ze er heus wel voor vechten. Het heeft Zijn nut naast N.E.C. de jaarwisseling in de hoogste regionen te beleven. Daaruit put men dan weer nieuwe kracht voor het nieuwe jaar als aan de tweede helft van de competitie wordt begonnen. Is de lezer zich wel bewust hoe de situatie is op de ranglijst? Hoe nu toevallig N.E.C. en Ajax met 18 punten bovenaan staan, doch Enschedese Boys en Storm vogels met 13 punten even goed nog mee tellen. Zij bezitten óók de kracht om het te halen. Maar dat is zeker: de punten van vandaag, waar Ajax en R.C.H. om vechten, hebben voor beide clubs grote betekenis. Het zal een spannende, laten we hopen ook aantrekkelijke wedstrijd worden. J. HOVEN. De oud-keeper van R.C.H., Joop Wille, die verleden jaar nog zo'n belangrijk aandeel had in de resultaten van zijn ploeg bij het behalen van het landskam pioenschap, heeft nu definitief de voetbalsport als actief voetballer vaarwel ge zegd. Hij heeft zich bij de K.N.V.B. aangemeld als scheidsrechter en begon Zondag zijn loopbaan als zodanig met een wedstrijd uit de reserve derde klasse. DE CLERCQSTRAAT 69

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 4