olse Koy§ „Wacker"! AJAX Autoles Rijschool Succes A.s. Woensdag speelt in het Olympisch Stadion te Nederlands Bondselftal. Amsterdam, tegen een Aanvang 2.30 uur tegen 6.- per uur DE CLERCQSTRAAT 69 Uitsluitend K.N.A.C.-instructeurs Na het gelijke spel in een goede wedstrijd tegen Haarlem, toen Ajax eigenlijk de zege wel had verdiend, is in de Polder in de mist op een „afgestampt", glad veld een wedstrijd tussen D.W.S. en Ajax gevolgd, waar niemand enthousiast over was, al schonk het feit van de zege aan Ajax op zich zelf natuurlijk wèl voldoening. Het is begrijpelijk dat als men pas een wedstrijd als EngelandHongarije aan schouwde, een ontmoeting voor de Nederlandse competitie op een mistige, kille dag in een nu niet bepaald luxueuse entourage, de verwende sportverslaggever, die gewend is uit zijn fauteuil van het vliegtuig naar zijn luxe-hotel te rijden en later vandaar naar het veld waar zijn plaats in het stadion gereserveerd is, j.l. Zondag in een ietwat andere gemoedsstemming was bij de Dijk in West, al blijft het toch wel enigszins te verwonderen als men dan de volgende dag in het gaarne gelezen ochtendblad zwart op wit ziet dat „de wedstrijd niets met voetbal te maken had"! Neen, dat was wèl het geval. De K.N.V.B. noteert dan ook met de deze organi satie eigene nauwgezetheid (daarvoor zitten dan ook een man of vijftig in de villa bij de oude Scheveningse weg) voor Ajax twee winstpunten en voor D.W.S. helaas! -twee verliespunten. Dat is nu eenmaal zo, als de een wint, verliest de ander en dat heeft ook met voetbal wat te maken. Intussen zijn er duizenden lieden die al kampioens-kansen berekenen en ze hebben haarfijn uitgeplozen, dat Ajax een punt achter staat bij de huidige kop lopers Haarlem en N.E.C. Wij zijn ons van deze situatie bewust, doch zullen zo verstandig zijn, waar nog pas 10 van de 26 wedstrijden gespeeld werden, er geen conclusies aan te verbinden ten opzichte van de uiteindelijke beslissing voor het kampioenschap van afdeling A. Pluk de dag, heet het ook hier en ieder winst puntje is welkom, al betekent een verliespuntje nog geenszins dat men nu verder voor de titelstrijd uitgeschakeld is. Dat zij het sympathieke D.W.S. tot troost. En Ajax putte uit deze zege (en uit alle wijsheid en vanzelfsprekend best bedoelde critieken zoals die „het had met voetbal niets te maken"), de inspiratie tot nog weer verhoogde activiteit en vooral: tot grotere schotvaardigheid. Want die twee goals uit de laatste drie uren competitievoetbal verkregen, staan in geen vergelijk tot het halve dozijn piekfijne kansjes, waarvan niet werd geprofiteerd. We geloven, dat het nodig zal zijn energiek en doortastend, snel en tegelijk weldoordacht te spelen tegen de Zwolse Boys, die wellicht als in het nauw gedreven katten (men kent het spreekwoord!) tot rare sprongen in staat blijken te zijn. J. HOVEN. TELEFOON 84189 AMSTERDAM-W

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 4