Oud Papierhandel ML A* Wessels De Nederlandse profs die terug keren Apollo Paviljoen voor al uw partijen! De „Franse Zaal" van het Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066 - 37307 - 96507 (Privé K 2970-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw onde archieven. Met een halsstarrigheid een betere zaak waardig, blijft het bestuur van de K.N.V.B. vast houden aan een eenmaal genomen (doch niet officieel bekend ge maakt) besluit, volgens hetwelk voor iedere Nederlandse speler, die als prof naar het buitenland trok en daar dus als beroepsspeler in een profclub is uitgekomen, een wachttijd geldt, even lang als de periode die hij als prof achter de rug heeft. Wij stellen op de voorgrond dat er in een dergelijk geval, dus als een landgenoot die in het buitenland prof was, weer voor zijn oude club zou willen spelen, een wachttijd nodig is en óók, dat er reden is elk. geval op zichzelf te beoordelen. Allereerst is natuurlijk vereist, dat zijn oude club hem weer als lid aanvaardt. Er kunnen zich bij of na het vertrek van hun speler en diens overgang naar het professionalisme kwesties hebben voorgedaan, waardoor men de betreffende speler niet meer in zijn midden opnemen wil. De beslissing van zijn oude club lijkt ons hier bindend. Doch als de club zijn oud-lid wèl weer aanvaardt, wetende dat hij weer een goed lid zal blijken te zijn, dan is het toch onbegrijpelijk, dat de bond een maatregel toepast, waardoor het weer als speler uitkomen van de ex-prof als onmogelijk te beschouwen is. Wie na enkele jaren hier terugkeert, is uiteraard al niet zo jong meer. Als dan zo'n speler een aantal jaren wachten moet, dan komt hij, èn door zijn „werkeloosheid" èn door zijn leeftijd, al niet meer in aanmerking en dan is dus de straf praktisch gelijkstaande met levenslang! Daartegen is het bovenal, dat de clubs, en zéér velen in ons land, ernstige bezwaren hebben. Hieruit blijkt, dat het bestuur van de bond zich op het stand punt stelt, dat deze jongelui, die hun kans waagden op goede gronden, dat die als misdadigers beschouwd worden, die als zij terug willen, eerst een zó zware straf moeten uitzitten, dat zij voor de (voetbal-) maatschappij onmogelijk zijn gewor den. Dat is een wraakzucht, een streven om die „zondaars" zwaar te treffen, waar wij geen bewondering voor kunnen hebben. Bovendien getuigt het niet van een zin voor realiteit. Tussen het tijdstip waarop onze landgenoten die prof werden, naar hun nieuwe (prof-) club overgingen en de dag van heden is er zo het een en ander veranderd. Sinds enkele jaren is er geen enkele Nederlander overgegaan naar een beroepsclub in het buitenland. In de meeste landen stelt men zich op het standpunt, dat men geen buitenlanders meer accepteren wil. Na die eerste run, die een twintigtal spelers deed overgaan naar profclubs elders in Europa, is niemand meer gegaan. Afgezien daarvan ware het als men de clubs „beschermen" wil tegen de desertie van leden naar het professionalisme buiten onze grenzen gerechtvaar digd, als men tevoren de spelers mededeelt dat zij slechts terug kunnen keren na een wachttijd van vele jaren. Dan weten degenen, die dit wensen te doen, waar zij aan toe zijn. Zij, die dit enkele jaren geleden deden, hebben een dergelijke houding niet kunnen verwachten. Daarom is het èn hoogst onbillijk èn wreed wat thans geschiedt. We zijn overtuigd, dat de grote meerderheid van de clubs en van de afgevaardigden van de bondsvergadering onze mening delen en wekken hen op een besluit van amnestie te hemen voor allen, die enkele jaren geleden als prof vertrokken en nu terugkeren willen. Welke club, welke groep clubs, resp. welke afgevaardigden, nemen het initiatief? J. HOVEN. Apollolaan 2 Amsterdam Tel. 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 3