Autoles Rijschool Succes 1 De K.N.V.B. accepteert de Italiaanse invitatie 6.- per uur Uitsluitend K.N.A.C.-instructeurs Het bestuur van de K.N.V.B. heeft zich in beginsel accoord verklaard met het voorstel, van Italiaanse zijde afkomstig, om op 21 Januari 1954 een wedstrijd te spelen in een nog nader te bepalen stad tussen het voorlopig Nederlands elftal en een Italiaanse selectie-ploeg. Van de Boca-juniors, de sterke Argentijnse club, was er een aanbieding binnen gekomen om 8 December in Nederland een ontmoeting tegen een Nederlandse ploeg te spelen, maar de condities welke zijn gesteld, blijken onaanvaardbaar. Dat is een steekhoudend argument. Natuurlijk moet het redelijk mogelijk zijn, doch als er een keer voor een wedstrijd eens een logisch offer gebracht moet worden, dan kan de K.N.V.B. zich dat heus wel permitteren, want geld voor der gelijke wedstrijden tegen sterke buitenlanders besteed, levert zijn rente dubbel en dwars op. Daarom vooral ook dringen we aan op wedstrijden tegen Franse clubs, zoals er reeds één plaats vond, waarbij we speciaal denken aan de sterksten, zoals Bordeaux en Reims. Wij vertrouwen, dat ook bij de technische leiders van de K.N.V.B. in het bijzonder bij de keuze-commissie het verlangen bestaat te komen tot nog méér internationaal contact, waarbij vanzelfsprekend wel terdege rekening dient ge houden te worden met de belangen der clubs en met de eis dat de competitie niet onderbroken mag worden. Derhalve moeten dergelijke wedstrijden op weekdagen plaats vinden, hetzij 's middags om 2 uur of des avonds bij kunstlicht. Voor de keuze-commissie van de K.N.V.B. zal na de wedstrijden Zuid-Neder landLuxemburg en Westnederlandse combinatieZuid-Afrika wel duidelijk geworden zijn dat, ondanks de zege met 10 van deze ploeg te Rotterdam op België, het Zuidelijk elftal als Nederlands elftal onvoldoende representatief te achten is. Wij achten bij een wedstrijd WestZuid bijvoorbeeld de kans op een Westelijke zege groot, met spelers als Van der Wint, Odenthal, Terlouw, Van der Gijp, Michels, Biesbrouck, Van der Kuil enz. Zo is een elftal te vormen, beter nog dan de Westelijke combinatie, die hier Zuid-Afrika met 40 sloeg. Men zal in het Rotterdamse rayon ook nog wel versterkingen hebben om te kunnen geraken tot een Westelijk elftal van formaat. Wat we trouwens j.l. Zondag tegen Heerenveen zagen van de Blauw Witter Corbran, doet ons zijn naam ook plaatsen bij de spelers die door de technische leiding van de K.N.V.B. in het oog gehouden moeten worden. Zou het ook geen aanbeveling verdienen méér wedstrijden te houden voor jeugdploegen? Er vindt wel eens een wedstrijd plaats tussen een Nederlands en een Belgisch jeugd-elftal, doch meestal wordt dan op het laatst zonder voldoende voorbereiding zulk een ploeg gekozen, wat dan tot een min of meer teleurstellende prestatie leidt. Ook hier is enige voorbereiding vereist. Er zijn ook voor jongere cracks wedstrijden te arrangeren, welke er toe bijdragen kunnen talentvolle jon geren naar voren te brengen, die vroeger of later voor een elftal B of zelfs voor het Nederlands elftal in de termen vallen. Wil men tot beter voetbal en speciaal tot een sterker Nederlands elftal komen, dan moge een dergelijke activiteit (binnen het kader van competitie- en club belangen) niet ontbreken. Het streven naar beter voetbal en een sterkere vertegenwoordiging in inter nationaal verband zal op de duur nog wel tot andere maatregelen van bestuur moeten leiden, doch dat blijft toch toekomstmuziek. Door de activiteit, die we in deze regelen belichtten, kan ook binnen de huidige perken veel bereikt worden. J. HOVEN. DE CLERCQSTRAAT 69 TELEFOON 84189 AMSTERDAM-W

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 4