Haarlem Oud Papierhandel IVL A, Wessels AJAX Apollo Paviljoen voor al uw partijen! tegen 11 gin De „Franse Zaal" van het Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066 - 37307 - 96507 (Privé K 2970-3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw oude archieven. Met Sparta en H.B.S. behoort Haarlem tot de oudste eerste klasse clubs van het land, een club met een roemrijke historie, sterk en in aanzien in het heden. Het is tegen Haarlem, dat Ajax in het verleden wedstrijden van formaat heeft gespeeld, wedstrijden waar de ouderen het nog over hebben, glanspunten uit de historie van beide clubs. De huidige generatie sla er de prachtige jubileum uitgaven van beide verenigingen maar eens op na. Maar ook in het heden zijn Ajax en Haarlem weer concurrenten, doch bevriende tegenstanders en wie thans een blik op de ranglijst werpt, ziet dat er vandaag om de leiding in de eerste klasse A wordt gestreden. Overigens niet alleen in het stadion van Ajax óók in het Goffertstadion te Nijmegen, waar N.E.C. en D.W.S. de strijd zullen aanbinden. Een blik op de huidige ranglijst laat zien, dat thans Haarlem, D.W.S., Ajax en N.E.C. vrijwel gelijk staan. Zouden bijvoorbeeld vandaag beide gastheren winnen dan hangt van de score af of Ajax dan wel N.E.C. de leiding overneemt van Haarlem. Overigens heeft Haarlem aan een gelijk spel reeds genoeg om de eerste plaats te behouden. Men bedenke echter wel, dat er pas 8 van de 26 wedstrijden zijn gespeeld èndat in enkele weken tijds een club van de middenmoot de top zal kunnen bereiken. Dat in de strijd om de titel N.E.C. een rol var. betekenis gaat vervullen is wel bewezen door het spel der Nijmegenaren, zowel in het Ajax-stadion als in Haar- lenhJHet feit dat dê Ni.imegenaren zowel Ajax als Haarlem nog op bezoek krijgten, verhoogt de kans voor deze sterke Oostelijke vertegenwoordigers. Wat Ajax—Haarlem vandaag betreft, nemen we aan, dat beide clubs door de betekenis van de strijd tot hun beste prestatie zullen komen. Wat Ajax betreft, denken we daarbij aan het spel der rood-witten in de tweede helft te Groningen tegen Be Quick, toen de aloude tegenstanders uit het Noorden onder de voet gelopen werden. Maar vandaag komt Ajax tegenover een gedecideerd veel ster kere defensie te staan, een achterhoede die we onlangs met veel genoegen en waardering in de Westelijke combinatie in actie zagen tegen Zuid-Afrika. Trou wens het feit, dat Haarlem in acht wedstrijden slechts 4 doelpunten tegen zich zag maken, zegt wel dat deze verdediging zeer sterk te achten is. Doch ook de voorhoede weet in de regel de weg tot het vijandelijke net wel te vinden al moge dan de verdediging het sterkste deel van de ploeg zijn. Zouden we Ajax beoordelen naar het spel in sommige thuiswedstrijden o a in de laatste wedstrijden tegen Oosterparkers, dan gaat Haarlem, als Ajax zó spelen zou, een zekere en waarschijnlijk zelfs duidelijke nederlaag tegemoet. Maar we hopen op een topprestatie nu het er zo zeer op aankomt. We verheugen ons zeer over het feit, dat enkele misverstanden uit de weg geleid zijn en de elftal commissie thans weer over alle spelers beschikken kon, die voor de juiste samen stelling van de ploeg vereist zijn. Moge dat leiden tot 'de sterkste ploeg van het ogenblik en tot een succesrijke verdediging van de kleuren van Ajax. J. HOVEN. ~1 "I ~l ApoHolaan 3 Amsterdam Tel.713410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 3