,,'t Pelslmis" Rontbewaring, Reparaties Noord-West NederlandZuid Afrika Vier jaren geleden AMEKICAJf HOTEL F A ST™S Grote sortering Amsterdam - Leidseplein 28-30 Zalen voor Feestmaaltijden Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen één pers. kamers van f 7.tot f 10. twéé pers. kamers van f 16.tot f 22.- exclusief ontbijt Dinsdagavond 17 November kwart over acht in het Olympisch Stadion. Een aardige avondwedstrijd is voor Dinsdag over een week vastgesteld, een lichtwedstrijd tegen de sterke Zuid-Afrikaanse amateur-ploeg, die tot dusverre in Engeland zelfs tegen sterke prof-clubs uitstekende resultaten behaalde en de Britse amateurs o.a. met 41 aan de zegekar bond. Nu deze ploeg zo sterk is gebleken, hebben sommigen er hun spijt over uit ge sproken, dat er geen landenwedstrijd tegen de Zuid-Afrikanen gespeeld wordt. Ons lijkt de gevolgde gedragslijn van de K.N.V.B. juist. Er wordt op 15 November door het Zuidelijk elftal tegen Luxemburg gespeeld èn daar dit Zuidelijk elftal ongeveer overeen stemt met het Nederlands elftal, kan men bezwaarlijk twee wedstrijden door vrijwel dezelfde spelers achter elkaar laten spelen. Boven dien. men speelt geen landenwedstrijden bij kunstlicht! Van andere zijde werd ook geopperd: waarom dan geen Nederlandse B.-ploeg? Och, ook dat lijkt ons bitter weinig verschil uitmaken. Wanneer de ploeg van Noord-West Nederland met kennis van zaken samengesteld wordt, dan kan dat een elftal worden van gelijke kracht als het Zuidelijk elftal, dat thans als Neder lands elftal uitverkoren is. Zou men dan nog een derde ploeg, b.v. een Zuid-Hollands elftal met Rotterdam als kern opstellen, dan zou bij een eventuele vergelijking ook deze ploeg van gelijke kracht blijken te zijn. De prijzen der plaatsen zijn: Ere-tribune 3. Marathon-tribune2,50 Zijvakken 1.50 Staanplaatsen0.50 J. H. Vier jaren geleden nog niet eens, er ontbreken nog 4 maanden aan! speelde Ajax in het Olympisch Stadion, voor de kampioenscompetitie, waaraan verder Blauw Wit en Heerenveen deelnamen, tegen Limburgia. De ploeg bestond toen uit: Van de Pol; Potharst en Van Mourik; Van der Hoeven, Van der Hart en Stof fel en; Fischer, Michels, Broekman, Van Dijk en Drager. Derhalve zijn van dit elftal alleen Van Mourik en Michels over en eventueel Van Dijk als hij weer terug zou keren. De meesten dezer spelers zijn nog actief, doch helaas niet meer voor Ajax! De ploeg van De Vole wijekers bestond toen uit: Hagenaars; Van der Oord en Van der Wel; Houwelingen, Van de Winkel en Kuipers; Van der Muts, De Ruyter, Bakker, Advokaat en De Jongh. Ook hier enkele veranderingen, o.a. zijn de twee grote cracks gedurende vele jaren, De Ruyter en De Jongh, opzij gegaan voor jongeren. Maar toch vertoont de ploeg van De Volewijckers meer stabiliteit dan die van Ajax. Ook bij Blauw Wit is in korte tijd het elftal vrijwel omgebouwd en bij D.W.S. voltrek ken zich ook ingrijpende veranderingen. Natuurlijk, er móét verjongd worden, ééns komen er opvolgers voor de oude cracks. Doch het wil ons toch wel eens voorkomen dat, als het even minder goed gaat, wat al te schielijk verjongd" wordt. In de regel blijkt dan dat men te veel geroutineerde, in de strijd ervaren krachten ineens heeft ver vangen en de ploeg er danig op achteruit is gegaan. Het beginsel van verjonging is juist, doch het dient met veel overleg en zeer gelei delijk te geschieden. Men gooie vooral geen oude schoenen weg voor men de zekerheid heeft er goede nieuwe voor in de plaats 'te hebben! J. H. Sarphatipark 80 Amsterdam-Zuid Bontmantels, Vossen en Stola's Telefoon 94406 tegen de meest concurrerende pryzen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 5