O Spelers-m u talies Apollo Paviljoen voor al uw partijen! HOOtrLAlïDEB AlITOBAlïDEiy 80856 De „Franse Zaal" van het WIET ALLEEJf nieuwe banden en de gebruikte coveren of repareren MAAR OOK Uw wagen uitlijnen en de wielen balanceren Tel. Helicopterstraat 24 (achter't Stadion) - Prinsengracht 308 37361 In de regel hoort men eerst tegen het einde van het jaar mutaties van spelers die van club wensen te veranderen, doch thans komen al verschillende berichten voor oyer verandering van club. De redenen, welke daartoe nopen, zijn van verschillende aard. Het komt voor, dat spelers van woonplaats ver anderen, in welk geval naar onze mening overschrijving, als aan bepaalde reglementaire eisen is voldaan, aanstonds kan worden verleend Anders is het gesteld met spelers, die over willen gaan naar een club in dezelfde stad waar de club is gevestigd waarvoor zij tevoren hebben gespeeld. Dan zijn verschillende oorzaken mogelijk, doch in de regel is dan wel het een of andere conflict de reden. Meestal is het een conflict met de elftal-commissie en de oorzaak van zulk i me1t elftal-commissie is dan gewoonlijk, dat deze commissie de betreffende speler met meer, of tijdelijk niet meer, heeft opgesteld. Het komt moffat100® zelden voor, dat een speler een dergelijke gang van zaken eer biedigt en zelfs juist oordeelt. Bijna altijd voelt hij zich miskend, zoekt gauw een andere club en maar al te vaak is er een club te vinden, die zulk een speler die in het oude milieu geen plaats meer aangewezen kreeg in de hoofdploeg met open armen ontvangt. De voorbeelden zijn voor het grijpen, doch we willen in het bestek van dit artikeltje namen vermijden. Wij behandelen hier trouwens geen speciaal ge val, doch willen alleen het beginsel nader treden Wij stellen op de voorgrond, dat wij de vrijheid van de speler ten volle ge- respecteeerd willen zien en alleen reeds uit dien hoofde ernstige bezwaren koesteren tegen de zeer lange termijn, die de overschrijvingsbepalingen op leggen aan spelers die met gegronde redenen van club begeren te wisselen. Maar wij hekelen het overgaan bij het minste geschil van mening, zuiver uit gekrenkteIJdelheid van spelers, die zich achteruit gesteld achten. Hoe onbe tekenend blijkt bij dergelijke spelers de clubliefde te zijn, wat een iidele klank is voor hen, wat toch de basis van het verenigingsleven behoort te ziin. In een anjfateun,stisohe voetbalgemeenschap zou men zo iets voor onmogelijk houden! In dergelijke gevallen, die de bond elk op zich zelf zal moeten toetsen liikt ons een lange termijn geboden, al was het alleen reeds om de spelers gelegen heid te geven tot bezinning. s Maar óók de clubs. We menen in dit geval de clubs, die zich aanstonds bereid verklaren zulk een in zijn ijdelheid gekwetste speler met open armen te ont vangen Wordt hier in zulk een geval dan door de clubs onderling geen overleg gepleegd. Is dan die „bijzonder vriendschappelijke verstandhouding" van club X met club IJ slechts receptie-gepraat zonder waarde en zonder diepte' Het moet, naar onze smaak, niet mogelijk zijn, dat speler A, nadat hij gepas seerd is door zijn elftal-commissie (vaak slechts tijdelijk, dikwijls om eens een ander te proberen en zelfs herhaaldelijk teneinde de betreffende speler die mogelijk iets uit vorm is, eens een wijle rust te geven) maar mededeelt, direct of indirect aan de pers, dat hij voor X IJ Z gaat spelen. Hoe weet hij dat? Houdt X IJ Z er geen ballotage op na? Kan een bestuurslid of bestuur zo maar leden „aannemen"? 1 u Het is alles zo volkomen in strijd met de beginselen van de amateuristische sportbeoefening, dat we dit onderwerp onder de loupe wilden nemen. J. HOVEN. Apollolaan 3 Amsterdam Tel. 713410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 3