Pelshnis" Bontbewaring, Reparaties De persoonlijke vrijheid van de spelers Dit seizoen verscherpte degradatie AMERICAN HOTEL BEETHOVENSTRAAT 63 Amsterdam-Z - Tel. 26929 KERS Gr°'e sorteHnZ Amsterdam - Leidseplein 38-30 Zalen voor Feestmaaltijden één pers. kamers van f 7.tot f 10. Vergaderingen en Congressen twéé pers. kamers van f 16.tot f 22. Film-cabine met -Toestellen exclusief ontbijt Men gaat in de K.N.V.B, prat op de amateurstaat, doch in verschillende regle menteringen en opvattingen geniet de speler meer vrijheid en waardering van zijn persoon in de proflanden dan ten onzent. Te veel speelt de bond en spelen sommige clubs voor toeziend voogd over de spelers. Een typisch staaltje beleefde men dezer dagen in Vitesse, waar de reeds in enkele landenwedstrijden gekozen, nog heel jonge back Jacq. Alberts geen lust meer had om voor Vitesse I te spelen. Hij voelde er niet meer voor om vrijwel het gehele jaar onder zó zware druk te staan dat de sfeer van amateurisme geweld wordt aangedaan. Iedereen zal zeggen: die jonge man heeft groot gelijk, als hij er geen pret meer in heeft, dan houdt hij er mee op. Hij doet dat niet midden in het seizoen, doch zegt dat tevoren. Het bestuur van Vitesse (waarvan de heer Hoolboom van de keuzecommissie van de K.N.V.B. voorzitter is!) heeft een communiqué aan de pers gegeven, waarin verteld wordt, dat Alberts zich terug trok wegens „zijn psychische en physieke toestand"! Alberts, verontwaardigd over deze boosaardige onzin, is geestelijk en lichamelijk 100 procent goed en hij protesteert met alle energie tegen deze metho den, waarmee men hem in het openbaar psychisch en physiek voor ongeschikt verklaart. Tenslotte nog dit: er is gezegd dat Alberts ging hockey-spelen. (Op zichzelf absurd, dat veel moeilijker spel kan men alleen leren als het van jongsaf aan in tensief beoefend wordt.) Ook dat is echter onwaar. Hij wil voor zijn genoegen spelen en heeft er niets tegen om in een der lagere elftallen uit te komen. Dit seizoen wordt, naar „De Sportkroniek" bericht, de versterkte degradatie toegepast. De nummers laatst en vóórlaatst van de eerste klasse afdelingen degra deren automatisch naar de tweede klasse. De kampioenen van de tweede klasse zullen in groepen van drie moeten strijden om een plaats in de eerste klasse. Amsterdam-Zuid Bontmantels, Vossen en Stola's Telefoon 94406 tegen de meest concurrerende prijzen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 5