n. e. c. AJAX Autoles Rijschool Succes BÜDGE-, SIMPLEX-, U.S.- en JUSTCKER-Rijwielen Grootste sortering bij de rijwielzaken „DE RIJNBRUG", Van Woustraat 244, Tel. 97803, Amsterdam-Z. Firma POST, Elandsgracht 112, Tel. 35612, Amsterdam-C. tegen j 6.- per uur Uitsluitend K.N.A.C-instructeurs TELEFOON 84189 AMSTERDAM-W Betaling: desgewenst in termijnen Was voetbal niet een spel van verrassingen, doch een simpel rekensommetje, dan zou de „Toto" niet overal ter wereld (behalve in ons uiterst zedige Nederland!) vele millioenen opbrengen en dan was ook de aardigheid van de competitie af. Volgens zo'n denkbeeldig rekensommetje moet Ajax, dat met 31 van Heracles won, stellig kunnen winnen van N.E.C., wat ons echter wèl mogelijk doch geens zins zeker voorkomt. Er is j.l. Zondag tegen de Almeloërs overigens niet slecht ge debuteerd, doch er waren toch nog enkele zwakke momenten in het defensieve spel en de afwerking van de aanvallen was nog niet al te best. Vreemd toch dat dit zo is. Van Dijk, Michels en Van der Wel zijn alle drie uit stekende voetballers. Weinig ploegen in ons land hebben een binnentrio van deze klasse. En toch is dit trio, in verhouding tot hun technisch kunnen, niet productief genoeg. Van der Wel heeft zijn felle schot nog niet terug, het is te onzuiver ge worden. Michels begint er weer goed in te komen en Van DijkNaar onze smaak is er nauwelijks een fijnere inside-voorwaarts in ons land aan te wijzen, zijn stijl en spelopvatting zijn vrijwel steeds een lust voor het oog. Helaas voor Ajax komt de aanvoerder te zelden tot momenten als j.l. Zondag bij de tweede goal, te sporadisch komt hij tot een „droog" en zuiver schot op doel. Tenslotte is de opbouw van het trio niet altijd even tactisch en maken deze prima voetballers het zich vaak te moeilijk. We vertrouwen echter dat zij in de eerstvolgende wed strijden ons zullen tonen dat ze wèl schieten en scoren kunnen. N.E.C. is niet best begonnen met een nederlaag op eigen terrein tegen Wagenin- gen, doch over de Wageningers waren al goede berichten wereldkundig geworden zodat, als Wageningen sterk blijkt te zijn, de nederlaag van N.E.C. nog geen be wijs van zwakte behoeft te zijn. Trouwens we schreven het de vorige week al! er is in deze afdeling geen zwakke ploeg, elke wedstrijd kan door Ajax worden gewonnen, doch iedere wedstrijd kan óók verloren worden. Het gaat er om de fouten van j.l. Zondag te corrigeren en met alle energie te strijden van beginsignaal tot het slotsein. Er was j.l. Zondag een flinke opkomst van het publiek, dat van een aantrek kelijke wedstrijd genoten heeft. Dochtoch was er niet steeds dèt enthousias me op de tribunes zoals men vroeger beleefde, toen op het oude veld aan de Middenweg vóór de Kruislaan de aanmoedigingskreten niet van de lucht waren. Laat het daar weer heen gaan. Als de spelers in het veld dat contact nóg sterker voelen, dan zal dit hen stimuleren en dan zal dat de prestaties ten goede komen. J. HOVEN. DE CLERCQSTRAAT 69

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 4