Zou 1BE weer....? Apollo Paviljoen voor al uw partijen! HOOGLANDER - AlJTOBA3ïDE3r H0856 De „Franse Zaal" van het NIET AIIEEJf nieuwe banden en de gebruikte coveren of repareren MAAR OOK Uw wagen uitlijnen en de wielen balanceren Tel. Helicopterstraat 24 (achter 't Stadion) Prinsengracht 308 37361 Het was in de „goede oude tijd" toenhet Nederlands elftal nog wel eens wedstrijden won. Toen waren er elftal-commissies (een keuze-commissie bestond er toen nog niet) die in aanzien stonden in de sportwereld en bij de spelers Dat is toch wel iets anders tegenwoordig. Er was een „commissie Verlegh" die, tóen het beroerd ging, weggewerkt moest worden, wat prompt, zij het op weinig elegante wijze, geschiedde. Daarop kwam de „commissie Hoolboom" en.de nederlagen werden nog gevoeliger. Maar de nieuwe heren moesten tijd hebben, vertelden ze. De tijd is echter al voldoende geweest om te kunnen oordelen. Allereerst hebben de nieuwe heren de oude spelers gekozen, de spelers van de commissie Verlegh. Landman, Odenthal, Tebak, Terlouw, Biesbrouck, Klaassen (in eerste instantie niet goed genoeg gevonden, thans wèl) en Van der Kuil zijn spelers, die niet ont dekt zijn door de heer Hoolboom c.s. In de aanval zijn inderdaad enkele nieuwe gezichten, doch er zal wel niemand zijn, die hier van „ontdekkingen" durft ge wagen en dat men uit het middelmatige reservoir van spelers gemakkelijk een stuk of vijf, zes van zulke linies kan kiezen, misschien wel betere ook zal ieder duidelijk zijn. En als dat nog niet het geval mocht zijn, dan zal het weldra duidelijk worden. Op twee punten willen we nog even speciaal de aandacht vestigen. De grote ver ontwaardiging bij een zekere groep tegen Verlegh c.s. was dat zij vasthield aan het stopperspil-systeem. Toen de nieuwe commissie er was, werd te kennen ge geven, dat men daarmee zou breken, doch daartoe is geen enkele poging gedaan en rustig wordt verder S.S. gespeeld met onze matador-stopper Terlouw op de spilplaats. Wat we in de gegeven omstandigheden volkomen juist achten maar toch wel zeer in strijd met de leuzen, welke aangeheven werden bij het optreden van de „commissie Hoolboom". Het tweede punt wat we even memoreren willen, is het „geval Lenstra". Heer „Abe tot Pompebladen" was de kei, waarover men de commissie Verlegh struike len liet. Het passeren van de grote Abe was zelfs het hoofdmotief, dat ook gebezigd werd in een groot deel der pers. En toen Abe linksbinnen en zelfs captain werd toen waren Hoolboom Co. in eens gezeten signoren. Maar wat zien we thans ge beuren? Qok de commissie Hoolboom heeft schoon genoeg van deze volkomen over het paard getilde Fries, die zich afgezien van zijn spel zódanig pleegt te misdragen, dat het de heren Hoolboom c.s. aan elk zelfrespect ontbreken zou als ze dit geslikt hadden en nogmaals met de heer Abe tot Pompebladen voor'het voetlicht getreden waren. We geven de heren groot gelijk, dat ze dat toch maar liever niet deden. Intussen.maakt Abe goaltjes en begint de verheerlijking van deze inderdaad knappe technicus opnieuw. Met alle gevolgen van dien straks voor de commissie Hoolboom Zou Abe nog eens de galg leveren, waaraan de commissie wordt op gehangen? J. HOVEN. Apollolaan 2 Amsterdam Tel. 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 3