RANGER BROMFIETSEN J. v. d. Veen Het Nederlands elftal klopt „Borussia" IfOBTH BRITISH RUBBER LAARZEN DE FAVORIET DER Carrosseriejabrieh Laten we beginnen met te constateren dat de K.N.V.B. er geen bezwaar in gezien heeft een wedstrijd tegen Duitsers te or ganiseren, weliswaar nog geen landenwed- strijd, maar dan toch een ontmoeting, die van de bond zelve uitgaat. Waarom wèl tegen Duitsers (die De Munck te werk stel den) en niet tegen Fransen en Italianen, is ons niet duidelijk. De wedstrijd zelf is voor de voorlopige Nederlandse ploeg een goede oefening ge weest. Deze Duitsers, die twee dagen te voren is München-Gladbach nog met 80 van hun naamgenoten uit die plaats ge wonnen hadden, stelden teleur. Hun spel was te schematisch, te „chablonenhaft" en al speelden ze „modern" wat het systeem betreft, hun tactische speelwijze, vooral wat de aanval aangaat, was soms vrij pri mitief. Doorzichtig en te veel tijd vorde rend. Dat leidde er toe dat onze landgeno ten vrijwel niet voor ernstige problemen gesteld werden. Men kon het wel af en kreeg gelegenheid het eigen spel zo goed mogelijk te ontwikkelen. Dat viel niet tegen, het was soms beter dan verwacht werd. De ploeg maakte niet de indruk van een willekeurige elf voetballers, doch van een behoorlijk geheel. Dat is in elk geval winst. De spelers beginnen elkaar te leren kennen, er komt verband in hun spel. Dat is de enige" manier om van middelmatig heden bruikbare krachten te maken. Het wat langzame en doorzichtige spel der Borussen was een kolfje naar Terlouws voor elk doeleinde NORTH BRITISH RUBBER Co. N.Z.Voorburgwal 82, Amsterdam, Tel. 48346 hand, die voor het Nederlandse doel rustig de lakens uitdeelde. Verder was vooral Biesbrouck goed op dreef. Hij speelt intel ligent en doeltreffend, doch ook hij kreeg zijn kans om zich te onderscheiden, dank zij het matige tempo der Westfalen. Klaas- sen en Tebak waren de minsten in de de fensie, waarin ook Landman en Odenthal hun plaats waard waren. Van de aanval kreeg men niets bijzonders te zien, alle vijf spelers sukkelden nog herhaaldelijk met een manko aan balbehandeling en de juiste intuïtie om kansen te scheppen en uit te buiten. Toch kwam men ook tot ver rassende doorbraken en zó slecht was de defensie der Dortmunders niet, dat men niet waardering kan hebben voor de drie goede goals van Overbeeke, Van Beurden en Van Eede. Ook Van der Kuil debuteerde verdienstelijk als links binnen en al was links buiten Luiten de minste, bepaald falen deed hij niet. Resumerend: Slecht was het niet, mis schien zelfs kan een sterkere tegenpartij, zoals het Noorse elftal ongetwijfeld is, tot nog beter spel inspireren. Houtmankade 46a - Amsterdam Telefoon 40956 Uw adres voor: Open daken in luxe wagens Uitdeuken, Spuiten, enz. Nieuwe carrosserieën in elke uitvoering Hoor geschoold en vakkundig personeel Gevestigd sinds 1934 Op één punt moeten we met voldoening wijzen: het publiek leefde zéér mee, ge noot van het spel en was content met de zege. Het zou ook te gek zijn als onze vertegenwoordigende ploeg van een wille keurige Duitse club-elf verliezen zou! Dat is gelukkig voorkomen en daar was het publiek verheugd over. Eén ding vergete men niet en moeten de critici zich toch ook eens goed realiseren:

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 12