lééidieknmtf 7 Oud Papierhandel ML A.Wessels Zfofroturi' sfocrouGn'i* "be Valk Ja «ft I>e Spartaan protesteert Sluit de Groenburgwal 17-19 Telefoon 33066 - 37307 Amsterdam-C. 96507 (Privé K 2970 - 3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw oude archieven. Een viertal Westelijke tweede klassers, De Ken- nemers, K.F.C., De Spartaan en U.V.V., hebben bij de K.N.V.B. een ernstig protest ingediend tegen de hun inziens onrechtvaardige indeling van de tweede klasse B van West I. Het bestuur van de Voetbalbond heelt echter dit protest inmiddels af gewezen. Wat is het geval? Deze tweede klassers waren vorig seizoen ondergebracht in een afdeling van tien verenigingen en, ondanks andersluidende toe zeggingen, ook dit seizoen bestaat hun afdeling uit niet meer dan tien teams. Zij moeten dus voor de tweede keer in successie met slechts negen thuiswedstrijden genoegen nemen, terwijl zij bo vendien grotere degradatiekansen bezitten dan de clubs uit de andere afdelingen. Het feit, dat in West I en West II minder tweede klassers zijn dan b.v. in Noord, Oost en Zuid I, waar twee tweede klasse-afdelingen van twaalf verenigingen werden geformeerd, moet als een eerste gevolg van de on juiste afwerking van het plan-Burgwal worden beschouwd. De kans bestaat, dat aan het einde van dit seizoen de verhoudingen nog schever komen te liggen. Wat was dus logischer geweest dan enige clubs uit de andere afdelingen (Ede, W.A.V.V. en T.S.C. b.v.) naar West I of West II over te brengen, vooral wanneer dit voor deze verenigingen geen financiële bezwaren kon opleveren? Inderdaad heeft de K.N.V.B. deze verenigingen gepolst, doch toén bleek, dat zij daarvoor niets voelden, waar schijnlijk met het oog op het kwalitatieve verschil, dat er nog steeds tussen het spel van de Westelijke tweede klassers en die van de andere afdelingen bestaat. Een vreemd licht op deze zaak werpt het feit, dat de Westelijke tweede klassers, ondanks herhaaldelijke verzoeken, tot op het moment van publicatie in „Sportkroniek" onkundig bleven van de competitie-indeling, terwijl deze in de andere afdelingen reeds geruime tijd bekend was. De gedupeerde verenigingen hebben thans een motie voor de a.s. Bondsvergadering ingediend. De belangenvereniging van tweede, derde en vierde klassers, alsmede de besturen van de districten I en II ondersteunen dit protest. G. v. d. HEIJDEN. aan op Uw radio en... geniet meer van Uw gramofoonplaten. platenwisselaar voor 3 snelheden Ook leverbaar op standaard direct speelklast, TELEFOON RS404.86303 LEDERWAREH MTBIII BI CHASSÊSTRAAT AMSTERDAM (W|

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 7