Bij de aanvang' van liet nieuwe seizoen Apollo Paviljoen voor al uw partijen HOOGLAJTDER - AUTOBlJfDEUT 80856 De „Franse Zaal" van het STIET ALLEEN nieuwe banden en de gebruikte coveren of repareren MAAR OOK Uw wagen uitlijnen en de wielen balanceren Tel. Helicopterstraat 24 (achter 't Stadion) - Prinsengracht 308 37361 De proloog is ten einde, heden begint het eerste van het uit 26 taferelen be staande stuk, „het seizoen 19531954". Zal het voor Amsterdam een blijspel of een tragedie worden? Het is tevoren niet te zeggen, omdat het er geheel van af hangt, welke rol de spelers toebedeeld zal zijn. En ook dat hangt af van hun spel. De repetities zijn, wat de vier Amsterdamse eerste klassers betreft, niet over tuigend geweest. Integendeel! Toch is er met vlijt gewerkt en is de goede wil ruimschoots aanwezig, zeker in gelijke mate als elders. Toch zijn de omstandig heden in een grote stad en speciaal in een wereldstad als Amsterdam! voor de tegenwoordige jongelui ongunstiger voor serieuze sportbeoefening dan vrijwel overal elders. Een grote stad brengt zo veel meer variatie dan b.v. een provincie stad, er is zo véél dat intens de aandacht vraagt en afleidt van de sportbeoefening, van de training. Ook is de maatschappelijke taak van de meesten in een grote stad een zodanige, dat men voor de avonden veelal npg andere verplichtingen heeft alsvoetballen en oppassen moef, dat de maatschappelijke taak vol komen hoofdzaak blijft. We lazen dan ook met enige verbazing in „De Vole- wijcker", dat de weer teruggekeerde trainer, oud-aanvoerder Joop de Busser, zijn ploeg viermaal per week wil laten trainen, twee keer 's avonds en twee maal 's ochtends van half zes tot half zeven. Als dat mogelijk is, als de clubs die toe wijding kunnen opbrengen, dan zou dat prachtig zijn. Doch is dat voor amateurs mogelijk en schaden zij daarmee hun maatschappelijke taak niet in het minst? We weten hoe b.v. de roeiers een veel zwaardere training volgen dan voetballers en elke dag, ook midden in de winter, in het vroege ochtenduur in de boten stap pen en dan alles moeten geven. Doch dat zijn meestal studenten, resp. jongelui die overdag verder geen lichamelijke inspanning van belang meer moeten pres teren. Hoe het ook zij, we zijn wél overtuigd, dat er steeds méér verlangd zal wor den van onze representanten, dat zij méér nog dan in de na-oorlogse periode tot dusverre 't geval was, tot offers bereid moeten zijn. En tenslotte: dat zij een extra prikkel mogen vinden in het feit, dat zij op voetbalgebied de vertegenwoordigers zijn van de hoofdstad des lands. Dat feit vormt voor de tegenstanders een extra prikkel in de wedstrijden tegen de Amsterdammers, laat het voor onze stadge noten evenzeer een extra prikkel vormen om datgene te doen en ook dat andere na te laten wat tot een prima conditie leiden kan. En dan moge de geestelijke in stelling aan die conditie de onmisbare stimulans schenken voor prestaties Am- serdam waardig! j HOVEN. A po Hol hu n 2 Amsterdam Tel. 712410

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 3