AJAX tegen Wageningen Jubilea Diners Clubavonden Recepties mogen zien zoals hij die dag gespeeld wordt. Voor de rest hebt u geen recht „ge kocht" en zijt gij gewone gast van de vereniging, d.w.z. gij hebt u te gedragen naar de goede gewoonte en wensen van de gastheer, die dit van u mag vragen en moet vragen, juist in het licht van het vormende sportwerk. U helpt uw club het meest als gij metterdaad beseft en beleeft, dat gij gast zijt P. BOYMANS, Nationaal Sportadviseur." Wij onderschrijven wat hier gezegd wordt, of juister, wij waarderen het, dat van die zijde onderschreven wordt wat door ons en door confraters van de pers in een lange reeks van jaren reeds veelvuldig is betoogd. Wij hopen, dat het publiek zelf de excessen onmogelijk maakt en dat het zich steeds de verantwoordelijkheid bewust zal zijn, die het als sportenthousiasten, behorende tot de grote massa die „de sportgemeenschap" vormt, verschuldigd is. J. HOVEN. R.C.H. is zo vriendelijk geweest van V.S.V. in Haarlem te verliezen (wat ons niets verbaast, want V.S.V. heeft een goede ploeg, Ajax kan daar van mee spreken!), waardoor op papier Ajax ondanks een effectieve achterstand van twee wedstrijden, die eventueel 4 punten kunnen opleveren voor de Haarlem mers „in the running" gebleven is, ondanks óók een gelijk spel in Almelo tegen Heracles! En ook dat gelijke spel verbaast ons niets, Heracles speelt nogal wisselvallig, maar is, vooral op eigen veld, sterk genoeg om iedere tegenstander te kloppen. Waarmee we maar willen zeggen, dat ook deze uitslag ons niet ver baast en evenmin teleur stelt. Er zullen heus nog wel meer tegenslagen komen voor de blauw-zwarte Haarlemmers en zeker óók voor Ajax. We vinden het met 13 en 11 wedstrijden nog te spelen te vroeg om al te ver gaande berekeningen te maken over de eindstand, ook al is het waar, dat de overige ploegen niet con stant genoeg blijken te spelen en bezig zijn af te zakken. Maar V.S.V. houde men in de gaten, wie weet met wat voor eindspurt de Velsenaren voor de dag komen! Wat ons alleen tegenvalt van Ajax is, dat men nog steeds de sterkste op stelling niet blijkt te hebben gevonden. Elke wedstrijd brengt weer variaties. Nu was Van der Wel weer rechts buiten en keerde B artels terug op de links bui tenplaats. En Krist vervulde de spilplaats*, wat deze intelligente speler óók goed af gaat. Tóch lijkt het ons gewenst, dat men force majeur voorbehouden tot een vaste opstelling komt. Men kan niet elke week iets anders opdissen. Een goed op elkaar ingestelde ploeg, waarin ieder zijn plaats weet, is de aangewezen weg. Ik vermoed, dat de nieuwe (Oostenrijkse) trainer ook wel gaarne zo snel mogelijk dat zal willen bereiken. De wedstrijden van heden kunnen het beeld al weer iets scherper belichten. R.C.H zal, na de nederlaag tegen V.S.V., van meet af aan wel alles op alles zetten doch in Almelo we herhalen slechts wat we in de aanhef al schreven is Heracles wel tot een verrassing in staat te achten. Een gelijk spel zou ons niet verbazen. „T Wij geloven, dat onze stadgenoot uit Amsterdam-Noord in Groningen tegen G.V.A.V. óók een lastige taak krijgt te vervullen, doch géén onmogelijke taak, Restaurantzalen van 20 tot tOOO personen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1953 | | pagina 4