Sprekende cijfers «((lUdii^S RADIO met FM wint altljil! Vier maal veertien of vier maal twaalf AMERICAN HOTEL Voor al Uw wedstrijdprijzen F. A. SMIT Co. Amsterdam - Cc ill sop loin 28-30 één pers. kamers van f 7.tot f 10. twéé pers. kamers van f 16.tot f 22. exclusief ontbijt Zalen voor Feestmaaltijden Vergaderingen en Congressen Film-cabine met -Toestellen Van de in 1951 (volgens het Bureau van de Statistiek) aan entree-biljetten in Nederland uitgegeven gelden, zijn er 12.460.000 (afgerond twaalf en een half millioen gulden!) betaald voor sportuitvoeringen. Er werd in Amsterdam 1.900.000 gulden (bijna twee millioen!) besteed aan het kijken naar sportprestaties. Er ging 10% van het uitgaande publiek naar sportuitvoeringen in Amsterdam. Er behoort „lèf" toe van een wereldvreemd minister (al of niet met instemming van zijn mede-regeerders!) om laconiek te verklaren, „dat de sport als kijkspel van de Zondag naar de Zaterdag verplaatst moet worden.... al kan dat niet aanstonds worden verwezenlijkt." Ja, hoe is 't mogelijk? Is er dan in deze regering niet één man, die enig begrip heeft van wat er omgaat onder millioenen landgenoten? J. H. Als uitvloeisel van het besluit van de bondsvergadering van de K.N.V.B., aldus „Het Parool" van j.l. Maandag, zijn Zaterdag in Utrecht besprekingen gehouden tussen vertegenwoordigers van de Vereniging van Eerste Klassers en die van het lagere voetbal. Een deputatie uit het bestuur van de K.N.V.B. was daarbij aan wezig. Uiteraard vormde de competitie-indeling met de 4 x 14 van de Vereniging van Eerste Klassers en de 4 x 12 van het plan Burgwal, dat het lager voetbal door gevoerd wenst te zien, het middelpunt van de besprekingen. Het was duidelijk, dat de vertegenwoordigers van het lagere voetbal hun standpunt, op de bondsvergadering uiteengezet, handhaafden. De besprekingen, die in de beste verstandhouding werden gevoerd, droegen slechts een informatief karakter. Besluiten werden er niet genomen. Er zal binnenkort een nieuwe bijeenkomst met de V.E.K. en de Federatie van 2e, 3e en 4e klassers volgen. Zoals men weet, zal de bondsvergadering van Januari over het competitievraagstuk een beslissing nemen. Tot zo ver „Het Parool". Wat heeft het voor doel zo veroorloven we ons te vragen over deze aangelegenheid nog in den brede te discussiëren en te ver gaderen? Verspilling van energie, verlies van kostbare tijd. Tenminsteals waar is dat „de vertegenwoordigers van het lagere voetbal hun standpunt (4 x 12) handhaafden?" Dan zijn de koppen geteld en blijven de eerste klassers verre in de minderheid. Dat nakaarten is dan doelloos. J. H. BEKERS vanaf f 3.35 LAUWERTAKKEN vanaf f 3.— BRAVEREN 6 cent per letter lAtWERHRASSEJf vanaf f 3.— Elandsgracht 132 - Amsterdam-C. - Telefoon 33904-61748

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 5