AJAX E. D. O. tegen Na enkele weken komen dan de rood-witten uit de Meer weer eens in eigen huis aan bod. In hoeverre of het mogelijk is de ploeg tot grootsere daden te inspireren weten we niet en de oplossing van dit vraagstuk ligt ook niet zo zeer op onze weg. Menige club zou dolblij zijn met dat moyenne van 1.doch voor Ajax, voor een club die in het vorige seizoen nog met veel machtsvertoon kampioen werd, is een balans van even veel winst als verlies en een achtste plaats op een ranglijst van 14 nu met bepaald grandioos, ook een doelgemiddelde van 1011 niet. En. daarom stelden we als het ware in de aanhef van deze regelen de vraagin hoeverre of het mogelijk is de ploeg tot grotere daden te inspireren? Ik geloof dat daarvoor het zoeken van alle mogelijke zondebokken, het met de geest van een Don Quichotte alles en allen te lijf gaan met insinuaties, hoon en wat dies meer zij, niet de ware methode is. De ploeg heeft in zes wedstrijden een bepaald zwakke beurt gehad, naar het ons voorkomt namelijk in Wageningen, waar zij kansloos geslagen werd met 41. De beide andere nederlagen waren van een dergelijk kaliber, dat het met enig geluk overwinningen hadden kunnen zijn. Zeker tegen R.C.H., de huidige leider. En wat zou in dat geval Ajax er een stuk beter voor gestaan hebben. Waarmee we maar zeggen willen, dat men niet verstandig doet als men zich nu al te zeer aan bespiegelingen over wie er in Juni (veel eerder zal het wel niet zijn!) aan de slotcompetitie van vier om het kampioenschap van Nederland zal deel nemen. Voor het moment doet het wel eigenaardig aan, dat in alle vier afdelingen Westelijke ploegen aan de spits gaan. In A. R.C.H. en D.O.S., in B. Stormvogels en Haarlem, in C. Emma en Sparta en in D. onze Rotterdamse vrienden Feijenoord. Dat zou me een klap geven, als het in de voorzomer inderdaad een Westelijk onder-onsje werd. Zó ver zijn we echter nog lang niet. P.S.V. en N.O.A.D. zitten Feijenoord in D. geducht op de hielen, M.V.V. en Longa doen desgelijks in C., Heerenveen komt in B. geducht opzetten en in A. is er een heel regiment belagers van de genoemde topclubs, onder wie ook onze partners van heden middag, Ajax en E.D.O.! Tenminstede overwinnaar van dit nobele duo, dat tesamen al vele boeiende partijtjes uitvocht. Wie zal die winnaar zijn? Het is een open vraag. Het feit dat E.D.O. j.l. Zondag een slechte beurt maakte en op eigen grond door het momenteel goed in vorm zijnde, doch ook wel enigs zins fortuinlijk spelende R.C.H. met 50 werd geslagen, terwijl Ajax in Sneek met goed, doch nog steeds onvoldoende productief voetbal met 20 won, dat feit leide vooral niet tot de conclusie, dat Ajax op grond van deze wedstrijden de overwinning niet kan ontgaan. Voetbal is geen rekensommetje, telkens weer moet er om gevochten worden, van elke tegenstander kan gewonnen, doch óók (zij het niet tegelijk!) verloren worden. Het doet ons genoegen, E.D.O. weer eens in actie te zullen zien, we behouden aan de club van wijlen Frans Pigge en van de onfortuinlijke Schijvenaar goede herinneringen. Doch ook Ajax, nu met Elzer weer op zijn post en met, naar onze smaak, het beste binnentrio waarover beschikt kan worden, zullen we gaarne weer in actie zien, overtuigd als we zijn, dat we een aantrekkelijke partij voetbal geboden krijgen. J. HOVEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 4