Reorganisatie ASTORIA IIOO<;i, t :VI>i:R - AÜTOBAJfDEJf sosse BflET AEEEEBf nieuwe banden en de gebruikte coveren of repareren MAAK KOK Uw wagen uitlijnen en de wielen balanceren Tel. Helicopterstraat 34 (achter 't Stadion) - Prinsengracht 308 &7&61 In verschillende bladen is melding gemaakt van de bedoeling om wijziging te brengen in de samenstelling zowel van de Technische Commissie als van de Keuzecommissie van de K.N.V.B. Het zonderlinge feit doet zich voor, dat de hoofdredacteur van het officieel orgaan van de K.N.V.B. in dat blad, De Sport kroniek, op wijziging van voornoemde commissies aandringt. Op zich zelf een eigenaardige verhouding in een bond dat het „officieel orgaan" zich dus recht streeks richt tegen de spel-technische vertegenwoordigers van de K.N.V.B. Overigens doet dit vermoeden, dat die wijzigingen al vast staan, doch dat het bondsorgaan de eer voor zich op eist, die wijziging tot stand te hebben gebracht! Wat het streven naar wijziging der Keuzecommissie (de heren Verlegh, Mom mens en De Vries) aangaat, is dit echter geen initiatief van het bondsorgaan, doch is door andere organen der pers de wens tot het inslaan van een andere koers al veelvuldig geuit. Deze Keuzecommissie is nog' maar enkele jaren aan bod, doch zij heeft niet het vertrouwen veroverd, dat haar voorgangster (gevormd door het trio Herberts, Mundt, Triebei) lange jaren genoten heeft. De wijze waarop de ploeg samengesteld werd, heeft echter in brede kring verwondering en ontstem ming verwekt. Tot de recente ernstige fouten behoort o.a. het gesol met Terlouw (een „geboren" stopper) als rechts- en linksback en de opstelling van een ijverig doch technisch zeer onvoldoende spelertje als Lugthart. Nu krijgen we wéér een proef wedstrijd zonder een enkele proef, zonder een mo gelijkheid onder het oog te zien om deze au fond toch wel heel matige ploeg opi te heffen. Deze Keuzecommissie heeft zich vastgeklemd aan het nu al geruime tijd intact gehouden groepje met enkele middelmatigheden, die al veel eerder vervangen hadden moeten worden. Natuurlijk we geven het grif toe de critiek is ge makkelijk, doch zo gemakkelijk als de commissie het zich maakt met het aan vaarden van de middelmatigheid, dat deugt toch stellig óók niet. Zo lang men de functie van elftal-samenstellers vervullen moet en vervullen wil, dient men naarstig te blijven zoeken naar versterking van een te zwak gebleken ploeg. Het zich neer leggen bij een toestand als thans ontstaan is, dat is toch ook niet de juiste vervulling van een dergelijke taak. Overigens moet het ook de mening zijn van de heer Lotsy, dat de prestaties opgevoerd kunnen worden. Tegenover de redacteur Kuiphof van De Sportkroniek uitte de weldra scheidende bondsvoorzitter zich als volgt: „Ik ben vast overtuigd, dat het Nederlands elftal in een tijdsbeloop van een paar jaren kan uitgroeien tot een ploeg, die 50% sterker is dan nu, door volledige samenwerking van de clubs, de pers en het bondsbestuur. Want zó was het in mijn Nederlands elftal-tijd. En waarom zou het zo nu ook niet kunnen?" Daar schuilt véél waarheid in. Feit is, dat de deprimerende critiek in vrijwel alle organen der pers óók niet bevorderlijk is om de animo te verhogen en. het zelfvertrouwen te herstellen, wat onontbeerlijk is om tot betere resultaten te komen. Het is voor de journalist echter ook wel zeer moeilijk de gewenste op bouwende critiek te leveren over spel dat zo veel tekortkomingen toont. En. zo zijn we het er over eens, dat het probleem in zijn geheel zeer moeilijk is èn dat Lotsy in zoverre gelijk heeft, dat samenwerking van allen die daarvoor in de termen vallen, een eerste voorwaarde te achten is. J. HOVEN. BAR - CAFÉ - RESTAURANT Vijzelstraat 22-26, Amsterdam Telefoon 33563 Uitstekende muziek

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 3