HET PARGDL De Volewijckers aan de leiding Oud Papierhandel M, A, Wessels 6 Van de vier Amsterdamse eerste klassers heeft De Volewijckers tot dusverre de beste cijfers verkregen. De groen-witten uit Noord hebben mèt Wageningen, R.C.H. en E.D.O. in afdeling A. de leiding, doch ook wat de verrichtingen van de vier Amsterdamse clubs betreft, staat De Volewijckers aan de spits. De Volewijckers 4 3 0 1 6 11 5 D.W.S4 2 1 1 5 7—5 Ajax4 2 0 2 4 7 9 Blauw Wit 4 0 0 4 0 3—9 Men begrijpt, dat zeer velen in het Amsterdamse voetbalwereldje wel eens een blik in de toekomst zouden willen werpen. Hoe zal de ranglijst er uitzien op 1 Januari, hoe tenslotte als de zomer al nadert en alle clubs 26 wedstrijden ge speeld hebben? Maar het is gelukkig onmogelijk een tipje op te lichten van de sluier, die over de toekomst gespreid is, de charme die juist in de onzekerheid over de komende wedstrijden is gelegen, houdt de voetbalenthousiasten in de ban! Wat zal de dag van heden de Amsterdamse clubs brengen? In De Volewijckers beginnen de hoofdstedelingen meer en meer vertrouwen te stellen. En men ge looft dat hekkensluiter Frisia, die toch wel verzwakt blijkt bij het vorige seizoen vergeleken, vandaag ook in de Friese klei door de Over-IJ-ers overwonnen zal worden. D.W.S.? Dat wordt al moeilijker. De blauw-zwarten hebben een sterke defensie en dat is van grote betekenis tegen Lenstra en zijn makkers. En Kil is er de man wel naar om Abe met succes de voet dwars te zetten. Als nu de voorhoede maar weer een bevlieging heeft als veertien dagen geleden, toen er vier malen gescoord werd. Overigens zouden we met 10 al content zijn! Wat Ajax zal doen of niet zal doen is volkomen onzeker. We achten R.C.H. een der sterksten in afdeling A., hetgeen trouwens uit de huidige positie van de Heemsteedse blauw-zwarten wel valt te concluderen. De overtuiging dat Ajax beter kan dan de rood-witte representanten tot dusverre toonden, doet ons hopen, zij het niet zonder vreze. Het lijkt ietwat appocrief ten opzichte van een ploeg, die in vier wedstrijden geen puntje vermocht te veroveren, doch wij hebben het vertrouwen, dat Blauw Wit zich zal herstellen. Al vrezen we, dat dit moment vandaag in Arnhem nog niet gekomen zal zijn. Dat Achilles hekkensluiter wordt, lijkt niet twijfelachtig, dat Be Quick gaat ophalen evenmin. Maar Go Ahead moet in eerste instantie door de Stadionclub achterhaald kunnen worden. Er komen na heden nog 21 wed strijden. Het zou dwaasheid zijn nu al te wanhopen! Enkele markante feiten van de tot dusverre gespeelde competitie-wedstrijden willen we toch even releveren: a. Het betrekkelijk geringe succes van de kampioenen van het vorige seizoen Willem II, Ajax en Hermes D.Y.S. Haarlem houdt zich tot dusverre, ondanks in vallers, van de kampioenen het best. Toch krijgt Willem II het vandaag in Schie dam weer niet cadeau en behalve Ajax moeten ook Haarlem (tegen Stormvogels) en Hermes D.V.S. (tegen Feijenoord) harde nootjes kraken, willen ze hun kansen niet verknoeien, resp. niet verder afzakken. b. Het falen van Eindhoven en het ook ietwat teleurstellende spel van P.S.V. c. De fraaie competitie-inzet van Emma en Feijenoord, dank zij een snelle en schotvaardige voorhoede, waardoor zij de topscorers zijn. d. De grote spanning en de algemene onzekerheid, waardoor het succes, van de in vieren gedeelde eerste klasse van 4 x 14 ploegen voor dit seizoen verzekerd is. Het wordt in elk geval een interessant seizoen, bovenal voor het publiek! J. HOVEN. Groenburgwal 17^19 Amsterdam-'C. Telefoon 33066 - 37307 - 96507 (Privé K 2970 - 3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw oude archieven.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 6