Een energieke partij van het Nederlands elftal ASTORIA HOOGLANDER - Al TOIS t\l>K\ 8©856 Is dat nu het beste voetbal van Engeland STIET AEEEEST nieuwe banden en de gebruikte coveren of repareren MAA1Ï OOK Uw wagen uitlijnen en de wielen balanceren Xel. Helicopterstraat 24 (aeliter 't Stadion) - Prinsengracht 308 37361 Het viel niet mee Woensdag j.l. Rotterdam tijdig per auto te bereiken! Reeds een paar kilometer vóór de „stadspoorten" was er stagnatie, doch 't ergste was om onder de Maas door of er over heen te komen. Wie niet bij de erge vroegkomers was en toch een uurtje had om Rotterdam door en het stadion binnen te komen, mocht blij zijn bij de aftrap present te zijn. Wij kwamen eerst aan toen mr. Smith een strafschop tegen de Nederlandse ploeg; langs kogelde, waarna zich een ge animeerde en vlotte partij ontwikkelde, zeker aantrekkelijk om te aanschouwen, wat ook wel bleek uit het hartelijk meeleven van de ca. 50.000 toeschouwers, een geweldige opkomst voor een „door de weekse dag"! Rotterdam is toch wel gewel dig voetbal-minded! Aan spanning heeft het daarna geenszins ontbroken. Er was méér raffinement bij de Britten, doch onze veel gecritiseerde ploeg liet zich door deze Wolves niet oppeuzelen en wist tot ieders verrassing zelfs, toen Abe de bal op onnavolgbare wijze had aangegeven, door de kleine Be Quicker de leiding te nemen, een door het vrijmaken van de bal door de Fries werkelijk fraai doelpunt. Met twee goals van weinig imponerend gehalte nam echter in betrekkelijk korte tijd Wolver hampton de leiding over, die zij echter, na opnieuw prachtig vrij maken van Abe en een flink schot van Van der Kuil, weer moest afstaan. Tevergeefs hebben de Britten daarna geprobeerd de leiding te heroveren en de wedstrijd te winnen. Zij deden daar wel degelijk hun best voor, doch faalden met enkele schoten, die hen de zege hadden kunnen brengen. Eerlijk gezegd is deze tweede ploeg van de eerste Engelse league, die Zaterdag tevoren nog met 62 van kampioen Manchester United had gewonnen, tegen gevallen. Niet wat hun houding betreft! Het bleek een faire en correcte ploeg te zijn, die zich ook bij de beslissingen van de bijzonder goed arbitrerende Neder landse referee Horn neerlegde. Maar wat ons tegenviel was het tempo en de bal behandeling, waarmee zij positief ten achter bleven bij de topploegen van het Olympisch tournooi te Helsinki. Zeker, het was een eerste klasse ploeg. En gaarne nemen we aan dat deze cracks feller en harder kunnen spelen, als ze alles op alles zetten, ook al is het geenszins een forse ploeg, eerder het tegendeel. Maar legio malen was het plaatsen onzuiver, was het elkaar begrijpen niet afdoende en zelden gelukte het hen „geheide" openingen te maken. De schietkansen die zij kregen, bleven onbenut. Men nam te veel tijd, zelden kwam een, of kwamen enkele Britten er door heen, slechts door kapitale fouten in de Nederlandse defensie kwamen zij tot twee doelpunten. Als we ons dan even dat vaak zeer snelle tempo van de Hongaren, Joegaslaven en Italianen herinneren en die op de centimeter nauwkeurige grond-passes voor de in volle vaart aanstormende partijgenoten, dan is er voor ons geen twijfel, dat de Olympische topploegen van Helsinki èn beter, fraaier bovenal, doch ook sterker voetbal te zien gaven dan deze Britten. Nu speelt men zo goed als de tegenpartij het toe laat. En al zijn hier stellig geen BAR - CAFÉ - RESTAURANT Vijzelstraat 22-26, Amsterdam Telefoon 33563 Uitstekende muziek

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 3