De indeling der eerste klasse-competities C. OLIJ 'n Abonnement op „WIELERSPORT" BEEKMAN Merkrij wielen Brom fietsen v.a. 3.98 per week Tijdschrift waarin opgenomen de Officiële Mededelingen van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie kost slechts f 3.50 per kwartaal. Uitgavë: W. van Steenbergen Zonen, Elandsgracht 37, Tel. 32847, Amsterdam-C. Naar aanleiding van de houding van verschillende afgevaardigden naar de bondsvergadering van de K.N.V.B. schrijft de heer P. J. Tau, vice-president van „Blauw Wit" in het clubnieuws zijner vereniging o.a.: „De eerste klassers hebben tevoren getracht contact op te nemen met de twee de-, derde- en vierde-klassers om met hen van gedachten te wisselen over hun voorstel, het behouden van vier eerste klasse afdelingen van 14 ploegen. Dit is helaas niet gelukt. Na eerst enige keren het verzoek tot een bespreking op de lange baan geschoven te hebben, kwam van het bestuur van de vereniging van tweede-, derde- en vierde-klassers het antwoord, dat het geen zin had om over het betreffende voorstel te praten, aangezien het onder geen voorwaarde hieraan zijn steun zou kunnen verlenen. Een antwoord, dat meer duidelijk dan hoffelijk was. Tenslotte de afdelingen als vertegenwoordigers van het plaatselijk voetbal. Men zou zo zeggen, dit voorstel zal de afdelingen wel bitter weinig interesseren. Hoe groot die eerste klassers hun competities willen maken, moeten ze zelf maar weten, hoogstens is dit een kwestie, die de K.N.V.B.-verenigingen regardeert, waar wij, afdelingen, niets mee te maken hebben. Laten de clubs dat zelf maar uitmaken. Wie zo redeneerde, heeft het toch lelijk mis gehad. Een week voor de bondsvergadering zijn de afdelingen onder leiding van Ir. Hopster bij elkaar gekomen. Daarbij verklaarden zij zich unaniem tegen het voorstel van de eerste klassers, omdat zij van oordeel waren dat het plan-Burgwal ongewijzigd ten uit voer diende te worden gebracht. Ook de afdeling Amsterdam, die als zodanig geen enkel belang had bij het voorstel, bleek hier dus tegen te zijn. De afdeling Amsterdam heeft zich blijkbaar niet, of althans onvoldoende, gerealiseerd, dat niet alleen het lagere voetbal, maar ook de eerste klassers deel van haar organisatie uitmaken. Dezelfde eerste klassers waarop ze zo vaak een beroep meent te moeten doen en die ze, naar in het laatste jaarverslag duidelijk naar voren gekomen is, een verwijt maakt wanneer de ge vraagde medewerking niet altijd verleend kan worden. Wij geloven, dat de af deling Amsterdam beter gedaan had zich afzijdig te houden, hetgeen haar in geen enkel opzicht geschaad zou hebben. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat wij deze houding, en hier spreken wij niet alleen namens onszelf, ernstig betreuren." Wij maken gevulde koeken Amsterdam Tel 33736 10 bekende merken v.a. 2.50 per week BERINI AVROS VICTORIA Jan van Galenstraat 62

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 13