léés cUc hunt! Hans Boskamp en de pers conditie zijn dan de Nederlandse spelers. Doch dat het Franse voetbal in technisch en tactisch opzicht beter zou zijn dan het Nederlandse, ontkende hij met grote beslistheid. Anders, aldus Stoffelen, zouden onze spelers toch niet zo best mee kunnen, zoals van meet af het geval was! Overigens was er haat en nijd bij de vleet, doch dat was het ergste niet. Het ergste was het volkomen lege en onbevredigende leven dat men als mens in de beroepsvoetballerij leidt J. HOVEN. De jonge Boskamp heeft een goede pers gehad, al waren er ook die hem nau welijks voldoende vonden. We doen enkele grepen: Het Vrije Volk: Dat de jeugdige Boskamp, wiens portret, compleet met snor, in alle Deense ochtendbladen stond, de moeilijkheden fier het hoofd bood, was een grote verdienste voor een beginneling. En al trapte hij dan wel eens een keertje onzuiver, hij heeft over het algemeen goed voldaan. Er waren drie uitblinkers: Kraak, Lenstra en Boskamp. De Telegraaf: Met uitzondering van debutant Boskamp maakte onze achter hoede zich schuldig aan veel te hard spel, waarvan een reeks van vrije schoppen het resultaat was. Dit grove spel moest het tekort aan techniek en het gebrek aan snelheid compenseren. De (gesnorde) Boskamp op de linksbackplaats maakte geen slecht debuut. Hij speelde rustig, vaak iets te zelfverzekerd, wat tegen snelle aanvalsspelers risico's met zich brengt, waardoor dan ook enige malen aan zijn kant doorbraken kwamen. De Volkskrant: Andersen imiste de kracht om de zwakte van Boskamp uit te buiten. Sport: De debutant Boskamp begon zo goed, zo rustig en zelfverzekerd, zo zon der plankenkoorts, dat men het beste mocht verwachten. Later werd het toch wel minder, toen ging zijn trappen aan zuiverheid inboeten en de Deense aanvallen gingen toen bij herhaling langs hem heen, zonder dat de Ajacied er iets tegen kon uitrichten. Wij menen dat Alberts momenteel helaas niet in vorm in zijn eerste wedstrijd beter speelde, maar niettemin kan men Boskamp gerust nog een kans geven, want de capaciteiten zijn er wel. N.R.C.: De jonge Ajacied Boskamp heeft stellig geen onbevredigend debuut gemaakt, maar dat hij zich met zijn prestatie in de Deense hoofdstad zonder man keren van een vaste plaats heeft verzekerd, zou toch een stoutmoedige bewering zijn. Dat hij de man niet is, die in de toekomst een speler van betekenis voor de" Nederlandse defensie kan worden, ware eveneens ten onrechte het andere uiterste. Een goeie borrel - een pittig hapje een gezellig muziekje Directie JOH. BOSKAMP en ROEL GERRAND Reguliersdwersstr. 88 (Geop. 8-2. Zond. v.a. 5 u.)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 7