HET PARGDL Joop Stoffel en over zijn Franse lijd: Het leven van een voetbal-prof is leeg en onbevredigend Oud Papierhandel ML A*Wessels Onuitstaanbaar Alleen physiek beter Twee jaren is Joop Stoffelen, de oud-aanvoerder van Ajax en van het Neder lands elftal, in Frankrijk als beroepsvoetballer werkzaam geweest, het eerste jaar te Parijs bij de Racing Club, het tweede jaar te Toulouse. Hij had daar nog con tract tot 1954, een goed contract, waar geen speld tussen te krijgen was, zodat men hem had moeten uitbetalen, óók als zijn spel de leiders van Toulouse aanleiding zou hebben gegeven hem niet in het eerste elftal op te stellen. Wat volgens Stof felen, nu zijn knie in deze zomer volledig hersteld is, zeker niet de bedoeling was. Men had zelfs op hem gerekend, doch hij had er meer dan genoeg van. Waarom dan, vanwaar thans die tegenzin? - Toen ik twee jaar geleden als professional naar Parijs ging, aldus Stoffelen, begreep ik best, dat het niet alles rozegeur en maneschijn zou zijn in de Franse beroepsvoetballerij, doch ik was overtuigd, dat ik m'n hart zou kunnen ophalen aan het spel en meende dat mij dat volledig zou compenseren voor wat ik in Am sterdam opgaf. Maar, hoewel het eerst, toen alles nieuw was, heel genoegelijk scheen, begon het me toch in dat eerste jaar al de keel uit te hangen. Voetballen, aldus Stoffelen, is prachtig, doch op den duur wordt voetballen- alléén ondraaglijk voor iemand, die ook nog andere aspiraties heeft. Toch wilde ik het nog één jaar in mijn nieuwe omgeving proberen, doch vooral toen ik door mijn knieblessure maandenlang niet spelen kon, werd het onuitstaanbaar. Wat dan? Het spelen, het trainen, de geest, de sfeer? Och, ik wil niet beweren dat dat zo aantrekkelijk was, maar erger was, dat ik practisch niets te doen had. Ik was een druk leven gewend, overdag werken en dan de sport op een paar avonden en de Zondag. Maar mijn werk, mijn activiteit op ander gebied: daarvoor vindt iemand in alleen maar verstrooiing of alleen voetbal-training op den duur geen compensatie. Er zijn wel spelers, ook land genoten, die daaraan genoeg hebben. Maar ik zeer beslist niet. Ik ben dolblij, dat ik nu in Nederland direct weer aan de slag hebben kunnen gaan. Ik heb het daar in Frankrijk willen méémaken, maar ik ben blij dat ik terug ben, en ik heb er gaarne de offers voor gebracht om het contract op te heffen. (Noot van de redactie: Wij moeten hier opmerken, dat in het vorige seizoen bovendien Stoffelen in een „permanente vete" leefde met de toenfmalige Toulouse- trainer, hetgeen zijn niet-opstellen eveneens beïnvloedde, doch dat er inderdaad alle kans was geweest, dat dit onder een andere trainer zou zijn veranderd.) En wat nu? Ik heb aan de K.N.V.B. verzocht, weer te mogen spelen. Ik weet dat ik moet wachten, doch ik ben nu al in training gegaan: niet roken en niet drinken, zorgen dat ik fit ben. Ik zal een gelukkig mens zijn als het alles weer is als voorheen. We vroegen Stoffelen's oordeel nog over het Franse spel, dat hij zowel in de eerste klasse (Racing Club de Paris) als in de tweede klasse (Toulouse) zij het merendeels als toeschouwer gedurende twee seizoenen van dichtbij heeft kunnen volgen. Hij wees er op, dat de ernstig getrainde profs physiek in doorsnee in betere Groenburgwal 17-19 Amsterdam-C. Telefoon 33066 - 37307 - 96507 (Privé K 2970 - 3707) Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, inger. v.h. vernietigen van Uw oude archieven.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 6